LİGİ 6. OLARAK TAMAMLADI

0
608

LİGİ 6. OLARAK TAMAMLADI

ORTACA BELEDİYESPOR TÜRKİYE SATRANÇ İKİNCİ LİGİ MÜSABAKALARINDA BİRİNCİ LİGE YÜKSELME ŞANSINI SON KARŞILAŞMASINDA KAYBETTİ.LİGİ 6. OLARAK TAMAMLADI.

2016-2017 sezonu Türkiye Satranç İkinci Ligi venusbet
16/23 Temmuz tarihlerinde Konya Risox Otelde 33 kulübün katılımı ile yapıldı.Ortaca Belediyespor satranç takımı sporcuları:GM Davit Lomsadze(Gürcistan),Batuhan Demirağ,Ufuk Suzan,Sedat Kutlu,Gamzenur Güney,İsa Özgür,Ozan Tuna Yakar,Bengi Hafızoğlu,Evren Atayman,Okan İnci,Gülenay Güneş,Deren Güneş ve takım antrenörü Hasan Güneş’ten oluşmaktaydı.

Karşılaşma sonunda ilk 4 takımın 1 .Lige,son 6 takımın alt lig Kulüpler Şampiyonasına düşecek olan karşılaşma sonunda; İzmir’den Berk Tuğra Çalışkan SK 15 puanla 1.,Giresun’dan Bulancak İhsaniye GSK 2.,Karaman’dan Doğukışla SK 3.,Malatya’dan Yeşilyurt Belediyesi SK 4. olarak 1. Lige yükseldiler.Alt lige düşen kulüpler;Adana Dahi Gençlik İhtisas Kulübü,Ankara Batıkent Yıldızları SK,Ankara ODTÜ SK,Denizli Yönetim Bilişim Zeka Sistemleri SK,Antalya Deniz Gençlik ve Spor Kulübü,Antalya 07 Deniz Gençlik ve Spor Kulübü oldular.Bu 6 kulüp gelecek sezon alt lig Türkiye Kulüpler Satranç Şampiyonasında yarışacaklardır.
betist
Ortaca Belediyespor;4 galibiyet(Çorum Belediyespor,Samsun Gerçek SK,Bursa Nida SK,Kahramanmaraş Üstat SK),3 beraberlik(Konya Erkin SK,Karaman Doğukışla SK,İstanbul Moda SK),2 mağlubiyet(İzmir Berk Tuğra Çalışkan SK,Giresun Bulancak İhsaniye GSK)alarak 11 puanla 6. sırada yer aldı.Son karşılaşmayı İstanbul Moda SK ile yapan Ortaca Belediyespor;berabere kaldı.Eğer yenseydi 4. olarak 1. Lige yükselecekti.Ortaca Belediyespor’un yenildiği ,Berk Tuğra Çalışkan SK 1.,Giresun Bulancak İhsaniye GSK 2.,berabere kaldığı Karaman Doğukışla SK 3. oldu.  Malatya Yeşilyurt Belediyesi SK,Ortaca Belediyesinin beraberliğinden dolayı 4. olarak 1. Lige çıkmışlardır.

Ortaca Belediyespor,ilk kez katıldığı Türkiye Satranç betpas
İkinci Liginde 6. olarak ligi tamamlaması başarı olarak görmek gerekir.Birçok köklü kulüplerin arasında,ön sıralarda yer almak başarıdır.Gelecek sezon daha iyi hazırlanarak,mücadeleye 2. Ligde yapacak olan Ortaca Belediyespor’a başarılar dileriz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.