Kuyuya düşen yaban domuzu kurtarıldı

0
72
Kuyuya düşen yaban domuzu kurtarıldı

Kuyuya düşen yaban domuzu kurtarıldı

 

Muğla’nın Dalaman ilçesinde15 metre derinliğinde kuyuya düşen yaban domuzu iş makinesi yardımıyla kurtarıldı.

OMR_0186

 

Kırcagedre Mahallesi’ndeki ormanlık alanda ağaç kesimi yapan orman işçileri, dibinde bir miktar su bulunan yaklaşık 15 metre derinliğindeki kuyuda yaban domuzu olduğunu gördü.

Bölgeye yönlendirilen itfaiye ekipleri kuyuya inemeyince Dalaman Belediyesi’nden iş makinesiistendi. Yaban domuzunun çıkabilmesi için kuyunun ağzına yol yapıldı. Yaban domuzu açılan yoldan çıkarak hızla bölgeden uzaklaştı. Daha sonra atıl durumdaki kuyu kapatıldı.

Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) il temsilcisi Türkan Dağdelen, orman işçilerinin haber vermesi üzerine geldiklerinde çok büyük bir çukurla karşılaştıklarını söyledi.

Domuzu bayıltıp halatla çekmeyi düşündüklerini, kuyunun çok derin olduğu için vazgeçtiklerini anlatan Dağdelen, “Dalaman Belediyesi’nden gelen kepçe yardımıyla kuyuya yol açtık. Açılın yoldan domuzun kendiliğinden çıkmasını sağladık” dedi.

HAYTAP ekibi olarak bir hayvan daha kurtarmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Dağdelen şunları kaydetti:

“İhtiyaç gereği çukur açılabilir ama açılan çukur üstü açık bir şekilde bırakılmamalı. Burası yaban hayatının olduğu bir alan. Burada sadece domuz değil her türlü yaban hayvanı barınıyor. Herkesten rica ediyoruz. Çukur açıp üstü açık bırakmayalım. Bu sadece hayvanlar için tehlikeli değil. Çukura düşerek hayatını kaybeden birçok çocuk ve insan oluyor.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.