Kutlu Doğum haftası başladı

0
466
Kutlu Doğum haftası başladı

Kutlu Doğum haftası başladı

Dalaman İlçe Müftülüğü’nün Dalaman’da organize ettiği Kutlu Doğum haftası 17 Nisan 2014 Perşembe günü saat 20:30’da Dalaman kültür merkezinde “Hz. Peygamberimiz (sav), Din ve samimiyet” adlı konusuyla başlıyor.

Davetiye ve çiçek takdimi

Dalaman İlçe Müftülüğü Kutlu Doğum haftası etkinlikleri çerçevesince yapılacak olan programlar için Kaymakam Yılmaz Şimşek’e ve daire amirlerine davetiye ve çiçek takdimi yaptı.

İlçe Müftüsü Selahattin Bozkurt yaptığı açıklamada ; “Modern zamanlarda hemen her toplum ve coğrafyada çeşitli siyasi ekonomik sosyal sebeblerle İnsani, ahlaki ve Dini birçok değer yozlaşmaya örselenmeye maruz kalmış durumdadır. Böyle bir yozlaşmanın beraberinde bireysel ve toplumsal hayatı ayakta tutan bazı değerlerinde işlevsiz hale gelmesi kaçınılmaz olmuştur. Zira Müslümanların Mebde ve Mead bağlamında huzur ve  mutluluk İçerisinde yaşamlarını sürdürmeleri günlerine ve geleceklerine umutla bakabilmeleri dindarlıklarını sahih bir eksene oturtabilmeleri sağlıklı bir aile ve toplum inşa edebilmeleri ve bu değerlerin varlığı İle yakından İlgilidir. Hayatımızın her alanında önemli bir yere sahip olan samimiyet bir anlamda eylem, söylem zahir-batın bütünlüğünün sağlanmasıdır. bu nedenle bu konulara dikkat çekebilmek ümidi İle Müftülüğümüz olarak hafta boyunca gerçekleştirilecek etkinliklerle Peygamberimizi daha İyi tanımak/tanıtmak, anlamak, anlatmak,  onun sevgisini canlı tutmak amacıyla Kutlu Doğum haftasının açılışını kurum amirlerimizi ziyaret ederek yaptık”dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.