Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy;“Dalaman’da Turizmi 12 aya yaymak istiyoruz “

1
1673

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy;

“Dalaman’da Turizmi 12 aya yaymak istiyoruz “

 

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, turizmi 12 aya yaymak istediklerini belirterek, golf sahalarını arttırmak için çalışma başlattıklarını müjdeledi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak için Muğla’ya geldi.

Ziyaretler kapsamında ilk olarak Fethiye’de turizm sektörü temsilcileri ile bir araya gelen Bakan Ersoy, Dalaman, Ortaca ve Köyceğiz’de Cumhur İttifakı seçim bürolarını ziyaret etti.

-12 Ay Turizm

Dalaman Ak Parti seçim bürosunda vatandaşlara seslenen Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, amaçlarının turizmi 12 aya yaymak olduğunu söyledi. Önemli olan Dalaman turizm potansiyelinin geliştirilmesi Turizmi 12 aya yayılması beraberinde tabana yayılması biz bir kaç proje üzerinde çalışıyoruz. Dalaman Ak Parti Belediye Başkan adayı Muhammet Karakuş,  gösterdiği projeleri çok rahat yapabileceğimiz altından kalkabileceğimiz projeler, biz bunlarla yetinmeyi düşünmüyoruz. Dalaman’da Turizmin 12 Aya yayılması bu sektörde çalışanların 12 ay boyunca iş bulabileceği turizm ortamını geliştirmek istiyoruz. Antalya Turizmi gibi 12 Aylık Turizmi Dalamana getirilmesini istiyoruz.

-Dalaman’da golf sahası var

Bakan Ersoy; “Bu anlamda golf sahalarını ve spor alanlarını destekliyoruz. Şuan Dalaman’da golf sahası var ama tek başına yeterli olmaz. Bir destinasyona golf sahası yapmak istiyorsanız en az dört tane mümkünse daha fazla golf alanı geliştirmeniz gerekiyor. Ancak o zaman Havalimanında golf ile ilgili hava trafiği oluşuyor. Bununla ilgili bir çalışma başlattık golf sahalarının sayılarını arttıracağız. Burada amacımız turizm istihdamının 12 ay gerçekleşmesini sağlamak. Bölge esnafının da turizm gelirlerinden 12 ay faydalanmasını sağlamak.” diye konuştu.

Deniz, kum turizmi dışında çok amaçlı gelen misafirlerin şehir merkezine de indiğine dikkat çeken Bakan Ersoy; “Bu projelerden sadece otel yatırımcıları yararlanmıyor. Konaklama tesisi dışına çıktıkları için bütün esnaf ve bölge yararlanıyor. O yüzden çok önemli. Burada bulunan 68 dönümlük yeri belediye bize iade etti. Golf alanı projeleri ile birleştirip spor tesislerini hızlı bir şekilde bölgeye kazandırırız. Bu yap-işlet-devret ile yapılabilecek bir proje.” dedi.

– İztuzu talebine olumlu yanıt

İztuzu plajı ile ilgili talebe olumlu baktıklarını ifade eden Ersoy, şunları söyledi; “Üniversite ile sözleşmesi bitmek üzere. Belediye başkanı istedikten sonra bizim için önemli olan yerel yönetim. Çok amaçlı kültür merkezi gibi belediyeler ile ortaklaşa projeleri destekliyoruz. Bu projeyi de sunduğunuz zaman destek veririz. Tekne çekek yerleri turizmin tabana yayılması açısında önemli bir proje bunun yanı sıra sahilin, gölün kurtulması açısından da çok faydalı. Bu zaten turizm açısından desteklememiz gereken proje. Benim içim rahatladı metro istersiniz diye korkuyordum. Bu istedikleriniz bizim rahatlıkla yapabileceğimiz işler. Sık sık ziyaretinize geleceğim. Önemli olan siz 31 Mart’ı hayırlısıyla atlatın. Bu istedikleriniz kolay.”

-Sahil Projesine destek

Dalaman Ak Parti Belediye Başkan Adayı Muhammet Karakuş; “Bugün ilçemizi ziyaret eden Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri Ersoy, Sahil Projemize destek vereceğini Dalaman’ın Turizmin Gözbebeği Olacağını Müjdesini verdi. Kendisine bizleri onurlandırdığı için Teşekkür ederiz. Dalaman Halkımıza Cumhur İttifakına vermiş oldukları destekten dolayı ayrı ayrı teşekkür ederiz”dedi.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.