KÜLLERİ HAYVAN BARINAĞINDA

0
929

KÜLLERİ HAYVAN BARINAĞINDA

 

Öldüğünde küllerinin Dalaman Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi HAYDOS’un bahçesine atılmasını isteyen hayvan sever İngiliz vatandaşın vasiyeti eşi ve kızları tarafından yerine getirildi.

Ailesiyle birlikte uzun yıllardır Muğla’nın Fethiye ilçesinde yaşayan 71 yaşındaki Cath Scott, rahatsızlığı nedeniyle bir süredir İngiltere’de tedavi görüyordu.

Sokak hayvanlarını korumak ve korunmasına destek vermek için barınağı ziyaret eden Cath Scott, ailesine öldüğünde küllerinin barınağa atılmasını vasiyet etti.

Bir süre önce İngiltere’de hayatını kaybeden Cath Scott’ın vasiyetini, kızları Tracy Chapman, Audrey Watson, eşi James Scott ve sevenleri yerine getirdi.

Yapılan konuşma ve dualardan sonra kutu içerisinde getirilen Cath Scott’ın külleri hayvan barınağındaki kedi evinin bahçesine atıldı.

-Cath Scott’ın kızları Tracy Chapman ve Audrey Watson, annelerinin sokak hayvanlarını çok sevdiğini, sık sık HAYDOS’u ziyaret ederek köpek ve kedilerle zaman geçirdiğini söylediler. Türkiye’ye her geldiklerinde merkezi ziyaret edeceklerini ifade eden aile, annelerinin vasiyetini yerine getirmekten son derece mutlu olduklarını dile getirdiler.

-HAYDOS Derneği Başkanı Türkan Dağdelen, “Merkezimizin daimi ziyaretçilerinden birisiydi. Sokak hayvanlarını çok sever ve elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışırdı. Kendisi ne yazık ki kanser tedavisi görüyordu ve burada kalmadı İngiltere’ye dönmek zorunda kaldı, vefat etti. İnançlarına göre yakılarak külleri kendi vasiyetlerine göre istedikleri yere bırakılıyormuş. Kendisi orada kızlarına ve eşine yakıldıktan sonra küllerini HAYDOS Bakımevine atılmasını vasiyet ediyor. Kızları da onun vasiyetini gerçekleştirdiler” dedi.

ÖMER KUNDAKÇI 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.