0
949

Kükürt’te çalışmalar devam ediyor

Dalaman‘da, barındırdığı kükürt potansiyeli nedeniyle şifalı olduğu belirtilen termal su,turizm’e kazandırılmak için çalışmalar devam ediyor.

 

Dalaman’a bağlı Kapıkargın Mahallesi sınırları içinde yer alan ve Köy Muhtarlığı’na ait Şifalı Kükürt Gölü; Büyükşehir Yasası’ndan sonra Kapıkargın Köy’ün tüzel kişiliği kapandığı için Dalaman Belediyesi’ne geçen şifalı kükürtlü suların çıktığı 42 dönümlük alan; Belediye tarafından Piknik Alanı ve Mesire yeri olarak hazırlanıp, turizme kazandırılıyor.

Projesi kısa süre içinde tamamlanacak olan tesis, Dalaman Belediyesi tarafından işletilecek olan yerde Piknik Alanı ve Mesire Yeri içerisinde plaj voleybol sahası, restaurant, aile çay bahçesi, duş kabinleri, tuvaletler ve otobarkın yer alacağı bildirildi.

Çalışmalara hız kattık

Dalaman  Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz ; ” Bi süre önce başlatmış olduğumuz Termal su Kükürt alanındaki çalışmalarımız hergün devam ediyor. Kış aylarında bile ara vermeden çalışmalarına devam ettiğimiz bu yeri, önümüzdeki yaza tamamen bitirip turizme kazandırmak istiyoruz”dedi.

Haber : Güngör ÇOBAN

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.