Köyceğiz’li kızlar Ege bölge şampiyonu

0
591
Köyceğiz’li kızlar Ege bölge şampiyonu

Köyceğiz’li kızlar Ege bölge şampiyonu

 

Köyceğiz Toparlar Ortaokulu Küçük Kızlar Hentbol Takımı Muğla il şampiyonluğunun ardından Ege Bölgesi şampiyonu olup Türkiye Yarı Finallerine katılmaya hak kazandı.

 

Köyceğiz Spor Salonunda yapılan il şampiyonasında tüm müsabakaları kazanan Toparlar Ortaokulu Öğrencisi Küçük Kızlar Takımı, Geçtiğimiz hafta Afyon’da yapılan bölge finallerinde Isparta, Burdur, Afyon ve Aydın şampiyonlarını da yenerek Türkiye Yarı Finallerine katılmaya hak kazandılar. Bunun yanı sıra büyük kızlar takımı da geçen haftaki turnuvada il şampiyonu olup Muğla’yı Bölge Finallerinde temsil etme hakkını kazandı.

Beden Eğitimi Öğretmeni Ramazan Demirci konu ile ilgili yaptığı açıklamada; ‘5 yıllık altyapı planlaması sonucu geldiğimiz noktada Toparlar Ortaokulu Kız Hentbol Takımları artık ilde her maç için favori durumda. Milli Takım seçmeleri için geçtiğimiz günlerde Bursa Kampına 4 öğrenci gönderildi. Bunun haricinde il karmalarına direkt oyuncu gönderen bir takım halindeyiz’ dedi.

Milli takım seçmelerine katılan başarılı sporcu Damla Nur Yıldırım’ın velisi Filiz Yıldırım kızının başarısından dolayı çok mutlu olduklarını ifade etti.

Yıldırım, “Toparlar Ortaokulunu farklı kılan işin sadece öğretim kısmıyla ilgilenmemesi. Yani öğrencilerimizi hem merkezi sınavlara hazırlayıp hem de diğer alanlarda geliştirmeye çalışıyorlar. Okulumuz hafta sonları yaşayan bir kültür evi gibi. TEOG derslerinden ayrı olarak saz, gitar, tiyatro, futbol, hentbol, halk oyunları kursları okulumuzda veriliyor. Dolayısıyla öğrencilerimiz çok yönlü olarak yetişmekte, Çocuklarımız katıldıkları ve başarılı oldukları dallar sayesinde farklı yerlere gidip kendilerini geliştirme ve tanıtma şansı buluyorlar”

 

Toparlar Okulu Aile Birliği Başkanı Havana Duru Tekin ise; ‘Öncelikle pes etmeyip uğraşan Ramazan hocamıza, okul öğrencilerinin arkadaşlarını desteklemesini sağlayan okul müdürü Aziz Yıldız’a, sponsorluk görüşmelerini yapıp takımın malzeme teminini sağlayan Zekayi hocamıza, istediğimiz zaman spor salonunu kullanmamız konusunda yardımcı olan İlçe Spor Tesisleri Sorumlusu Osman Özbek’e ilgilerinden ve yardımlarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

 

-Şampiyonluk sevinci başkanla paylaşıldı

Ege bölge şampiyonu olan Toparlar Ortaokulu hentbol takımı ve okul idarecileri şampiyonluk sevincini Köyceğiz Belediye başkanı Kamil Ceylan ile paylaştı.

Kamil Ceylan, Ege bölge şampiyonu takımızı kutluyorum. Bölgemizi çok güzel bir şekilde temsil ettiler.

02-05 Nisan 2015 tarihlerinde yapılacak olan küçükler hentbol yarı-final müsabakalarında ilimizi temsil edecekler. Toparlar Ortaokulu hentbol takımını ve okul idaresini başarılarından dolayı kutluyor ve devamını diliyorum” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.