Köyceğiz’de Sokak Hayvanları sahipsiz değil

0
277
Köyceğiz’de Sokak  Hayvanları sahipsiz  değil

Köyceğiz’de Sokak  Hayvanları sahipsiz  değil

Muğla yöresinde yaşayan yabancıların dayanışma derneği  üyeleri kendi aralarında oluşturdukları  çalışma grupları ile Muğla’da bir çok etkinlik ve organizasyonlar yapıyor.

Muğla yabancılar derneği üyelerinden oluşan sokak hayvanları çalışma grubu Evelyn GİRROD  başkanlığında Cristina WHİTE, Mukaddes PAULSEN, Sarah BROWNE, Kirstie BLADES, Ülker GÜNDOĞAN  dan oluşmuş   grup Köyceğiz ‘deki sokak hayvanlarından  10 köpek ve 5 kedinin  kışırlaştırma Operasyonları Veteriner  hekim Gülbin ERSAN DURGUÇ ‘un kliniğinde  yapıldı. Kısırlaştırılan kedi ve köpekler iyileşene kadar bakılmak  üzere  grup üyeleri tarafından kendi evlerine götürüldüler.

Köyceğiz sokaklarında başıboş gezen sahipsiz Hayvanlara  kış boyunca bakabilmek ve sağlık kontrollerini yapmak üzere oluşturulan çalışma grup  başkanı  Alman  Evelyn GİRROD  ve İngiliz Cristine WHİTE  yapmış oldukları açıklamada “Muğla yabancılar derneği bünyesinde oluşturduğumuz hayvan sağlığı  çalışma grubu  bundan böyle her ay  sokak hayvanlarını sağlık taramasını ve kısırlaştırma operasyonlarını  ve operasyon sonrası bakımlarının kendi aramızda iş bölümü yaparak iyileşme süreçlerinde bakımlarını yapacak ve tüm ihtiyaçlarını karşılayacağız. Böylelikle  toplum ve çevre sağlığı  ve sokak hayvanlarını koruma  hususunda  biz hayvan severleri daha duyarlı olmaya çağırıyoruz. Bizler her ay oluşturacağımız sokak hayvanları yararına 2 el eşya marketlerinde açacağımız stantlarda satılmak üzere  kampanyalar da düzenliyoruz” dediler.

Grup  çalışanları Köyceğiz sokaklarında tespit edilen Sokak köpeklerini ve kedilerinin sağlık kontrollerini  sürekli  gözlemleyerek hem toplum sağlığına katkıda bulunuyorlar, hem de sokak hayvanlarının yaşam haklarını koruyorlar. Tüm duyarlı insanları da ortak hareket etmek için seminerler düzenliyorlar bilgilendiriyorlar. Sokak kedi ve köpeklerine isimler koyup sevgi aşılıyorlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.