Köyceğiz’de Film Festivali

0
475
Köyceğiz’de Film Festivali

Köyceğiz’de Film Festivali

Köyceğiz’de, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Köyceğiz Kaymakamlığı,TRT,  Köyceğiz Belediyesi ve Kültürler Arası İşbirliği ve Diyalog Derneği tarafından organize edilen “Köyceğiz Kaunos Altın Aslan Türk Filmleri Festivali”nin 9.uncusu yapıldı.
Festival kapsamında açılış filmi olarak “Meryem” izleyicilerle buluştu. Diğer günlerde ise, “Sürgün İnek”, “Üç Yol”, “Düğün Dernek”, “Eve Dönüş” ve “Yozgat Blues” filmleri Köyceğiz kordonunda açık havada gösterime girdi.
Türk Sinemasının duayen isimlerinden Nilüfer Aydan, geçmiş yılların yakışıklı jönü Göksel Arsoy, yönetmen Mesut Uçakan ve diğer konuklar 9. Köyceğiz Kaunos Altın Aslan Türk Filmleri Festivali’nin “onur konukları” olarak plaketlerini Köyceğiz kaymakamı Gürkan Demirkale, Belediye başkanı Kamil Ceylan ve protokol üyelerinden aldılar.
Festival başkanı Yönetmen Taha Feyizli “Bütün ekip arkadaşlarım ve bize destek veren kuruluşlarla beraber her sene daha iyi festival olma, daha kurumsallaşmış festival olma yolunda ilerliyoruz. Bu sene de birbirinden değerli konuklarla beraberiz. Türk sinemasının usta isimleri, önemli oyuncuları burada sizlerle birlikte oldular. Her gece yıldızların altında sinemanın sihirli büyüsünü, dünyasını hep birlikte yaşıyoruz” dedi.
Köyceğiz belediye başkanı Kamil Ceylan festivalin Köyceğiz’in tanıtımına önemli katkı sağladığını söyledi. Ceylan “9. Köyceğiz Kaunos Altın Aslan Türk Filmleri Festivali’nde türk sinemasının duayenleriyle halkımızı buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz”
Köyceğiz kaymakamı Gürkan Demirkale de “bu organizasyonlar amacına ulaşması için gerçekten çok ciddi emek, bir sevda istiyor. En önemlisi bu organizeler yapıldıktan sonra da insanları görmek özellikle emek verenler bu kalabalıkları görüncede mutlu oluyor. En önemlisi bunu yapmak değil, buna katılmak” diye konuştu.
-Türk sinemasının altın çocuğu
Sinema sanatçısı Türk sinemasının altın çocuğu 77 yaşındaki Göksel Arsoy ödülünü almak için sahneye çıkarken ayakta alkışlandı. Arsoy, “sizlere en büyük katkıyı, desteği Yeşilçam veriyor. Ama bizleri de bu yıllara taşıyan sizlere minnettarız” iyerek sinema severlere teşekkür etti.
Türk Sinemasının duayen isimlerinden Nilüfer Aydan da Köyceğiz’de olmaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi. Festyivalde emeği geçenlere teşekkür etti.
Festivalde “Grup Gündoğarken” konser verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.