Köyceğiz’de FETÖ/PDY operasyonu 3 tutuklama

0
456
Köyceğiz’de FETÖ/PDY operasyonu 3 tutuklama

Köyceğiz’de FETÖ/PDY operasyonu 3 tutuklama

KÖYCEĞİZ FETÖ PDY (6) KÖYCEĞİZ FETÖ PDY (2) KÖYCEĞİZ FETÖ PDY (5) KÖYCEĞİZ FETÖ PDY (1)

 

Köyceğiz ilçesinde FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 8-9 Ağustos tarihlerinde yapılan operasyonlarda 2’si kadın 13 kişi gözaltına alındı.

 

Gözaltına alınan T.T., B.T., M.K., A.K., Ö.T., İ.K., U.K., M.U., M.,S., A.S., E.U., M.A., Z.A., Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından geniş güvenlik önlemleri altında Köyceğiz adliyesine getirildi.

-3 kişi tutuklandı

Gözaltına alınan karı koca 2 öğretmenin üzerinde örgütün şifresi olan 1 dolar bulundu. Kimlikleri tespit edilen Muğla ve Köyceğiz imamları aranıyor.

Adliyeye sevk edilen isimler arasında açığa alınan 2 öğretmen ve 1 imam ile örgütün finansörü olduğu iddia edilen bir iş adamının da olduğu öğrenildi.

Adliyeye sevk edilen isimlerden 4’ünün örgütün iletişim programı ‘By Lock’ kullandığı öğrenilirken, vatandaşlardan himmet parası adı altında zorla para toplandığı, toplanan paraların ise Muğla’nın sorumluluğuna verilen Gana’daki okul yapımında kullanıldığı iddia edildi.

Adliyeye çıkarılan 13 kişiden 3’ü tutuklanarak cezaevine gönderildi. 10 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Yine gözaltına alınan isimlerden T.T. ve B.T.,’nin banka hesabında 300 bin lira ve üzerlerinde ise örgütün şifre olarak kullandığı 1 dolar bulundu.

 

Soruşturma kapsamında, haklarında gözaltı kararı olan M.Ç., Ö.K., S.Ü. ve Ş.Ü.’nün ise firar ettiği bilgisine ulaşıldı.

Firar eden M.Ç’nin örgütün Muğla imamı olduğu, Ö.K.,’nin ise Köyceğiz imamı olduğu iddia edildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.