KÖYCEĞİZ KADIN AKADEMİSİ GERİ DÖNÜŞÜME AGIRLIK VERİYOR.

0
449
KÖYCEĞİZ  KADIN AKADEMİSİ  GERİ DÖNÜŞÜME AGIRLIK VERİYOR.

10336715_369142743273257_7079968561011437506_n

KÖYCEĞİZ  KADIN AKADEMİSİ  GERİ DÖNÜŞÜME AGIRLIK VERİYOR.

 

Köyceğiz Belediyesi Kültür ve sosyal işler Müdürlüğü  Kadın akademisi geri dönüşüm grubu atölye çalışmalarına başladı.

 

İlk olarak da en çok atık olarak  doğayı kirleten şişe ve gazete kağıtlarından başladı. Çeşitli ev kullanım araçları ve dekoratif ürünler yapmaya başladı.Kadın ,Akademisi geri dönüşüm grubu   yeni bir proje ye daha imza atmış oldu . İş atölyeleri ile Aykut  Oray Kültür ve Sanat merkezinde   hizmet veren  ve yaptığı organizasyon ve sergilerle  gözde bir yer haline gelen kültür merkezinde, geri dönüşüm dışında dekoratif taş,ahşap boyama, ipek böceği koza,keçe,3 boyutlu resim ve sanat  atölyeleri ile kadın akademisi çatısı altında hizmet üreten merkeze yerleşik yabancılarında ilgisi gün geçtikçe artıyor.

Kültür ve sosyal işler müdürü Halil Karanfiloğlu  alınan bilgilere göre 2015 yılında merkezimizde 11 farklı kadın grup çalıştayı  ve 11 atölye çalışması ile tüm Türkiye ‘ye örnek  çalışmalarımız olacak müjdesini verdi.  Belediye  Başkanımız Kamil Ceylan’ın  her ay bir sanat ve kültür faaliyeti ile yıl boyu etkinlikler ve sergiler açmamız yönündeki emirlerini  en üst seviyede gerçekleştirecek kadın gönüllüler ve dayanışma içinde çalışan kadın akademisi ile birlikte yerel ve ulusal çalışmalarımız olacağı müjdesini şimdiden verebilirim .Çünkü Köyceğiz’de yaşayan kadınlar kendisine destek olana emeğini fazlası ile vererek üretiyor.Üretilen Ürünler Kültür merkezi Bahçesinde kurulan Hanımeli pazarında  satışa sunuluyor.

Kadın akademisi  yakında Ortaca Fm de program yaparak  ,tüm Bölge kadınlarına  her çarşamba akşamı 18:00-20:00 saatleri arasında  kadınların sorunlarını dinleyecek ve çalışmalar hakkında bilgi verecek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.