Ana Sayfa Gündem Koş ya da Pedalla…

Koş ya da Pedalla…

0
441

Koş ya da Pedalla…

Turizm sezonunun yoğun olmadığı kış aylarında alternatif turizm çalışmaları kapsamında koşu ve bisiklet yarışı düzenlendi.

Dalaman Karia Doğa Sporları Derneği tarafından organize edilen etkinlik dağ bisikleti ve koşu kategorilerinde yapıldı. Yarışlara kadın-erkek 50 sporcu katıldı.

Yarışmacılar katıldıkları kategorilere göre, 24, 50 ve 85 kilometrelik parkurda Göcek, Dalaman, Ortaca ve Dalyan etaplarında yarıştılar. Yarışlarının sonunda dereceye giren sporculara madalya ve plaketleri Dalaman Belediyesi Kayacık tesislerinde düzenlenen törenle verildi.

 

Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz, çeşitli illerden Dalaman’a gelerek bölgenin tanıtımına katkı sağlayan yarışmacılara teşekkür ederek, aileleri ile birlikte bölgede ağırlamaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

Ankara’dan koşuya katılan Yeliz Şenk “Parkur çok keyifliydi. Bu coğrafyayı çok seviyordum, koşarak geçmek benim için çok güzeldi. Bir dahaki sefere 50 kilometreyi koşmayı planlıyorum. Bu organizasyonun biraz daha genişletilip koşuculara tanıtılması gerekiyor. Çok keyifli bir bölge, gerçekten bu tür organizasyonları hak ediyor. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

 

Boş zamanlarında bisiklet sporuyla ilgilenmenin en büyük hobisi olduğunu dile getiren Rıza Umut Budak “Elimden geldiğince boş zamanlarımda sporla ilgileniyorum. Yakın bölgelerde yarışlar düzenlendiğinde biz de katılmaya çalışıyoruz. Bu yarışlar bizim için şans oldu. Yarış parkuru 24, 50 ve 85 kilometrelerden oluşuyor. Ben 50 kilometrelik dağ bisikleti yarışına katıldım. Zor bir parkurdu, hava şartları ağırdı. Hava şartlarının ağır olması zemini de ağırlaştırdı. Ama elimizden gelenin en iyisini yapıp, bir de ödülle süslemek bize keyif verdi” diye konuştu.

Karia Derneği Başkanı Turan Bulut, alternatif, sürdürülebilir turizme katkı amacıyla koş ya da pedalla sloganıyla Karia Ultra maraton düzenlediklerini ifade etti.

Turan Bulut “Karia coğrafyasının az bilinen kentleri Lissai, Karia ve Kalinda’nın tanıtımını hedefledik. Ülkemizin değişik şehirlerinden 50’ye yakın katılımcımız buraya, coğrafyamıza bu zamanda geldiler. Arkadaşlarımızın bazıları 24 kilometre, bazıları 50, bazıları ise 85 kilometre koştular ve pedalladılar. Turizmin gözbebeği Göcek’ten başladık, Dalaman ve Ortaca’yı geçerek Dalyan’da bitirdik. Bu mevsimde doğanın tadını çıkardılar. Katılımlarından dolayı kendilerine çok çok teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Projeyi Karia Derneği ve Dalaman Belediyesi olarak gerçekleştirdiklerini de belirten Turan Bulut, “Bize her aşamada Dalaman Belediyesi’nin çok büyük katkıları oldu. Başkanımıza ve Dalaman Belediyesi çalışanlarına çok çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca teknik ekip olarak bizlere yardımcı olan dostlarımız da yarışların aksamadan geçmesine büyük destek sağladılar” ifadelerini kullandı.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.