Köprüden geçtin cezası

0
535
Köprüden geçtin cezası

Köprüden geçtin cezası

 

Muğla’nın Ortaca ilçesinde bir esnafa hiç gitmediği İstanbul’dan Boğaz köprüsü ve Adapazarı otoban gişelerinden geçtin cezası geldi.

 

Ortaca’da esnaf emeklisi İbrahim Yalçın aracıyla değil İstanbul’a gitmek mazot dahi alamadığını, adına gelen cezanın kaldırılmasını, plaka istismarcılarının sıkı şekilde denetlenmesini istedi.

Adapazarı mahkemesinden gelen ödeme emirleri olduğunu söyleyen İbrahim Yalçın “Boğaz köprüsünden, Adapazarı Otobanından hiç geçmediğim halde geçti cezası verildi. Ben 2014 yılında Adapazarı’ndan geçmedim, hiç Muğla ili dışına çıkmadım. Aracıma mazot dahi alamıyorum. Buna rağmen bana ceza reva görülüyor.” dedi.

Maliye tarafından aracına rehin konulduğunu, bunu ödemezse aracını satamadığını anlatan Yalçın, “itiraz ettim, itirazıma karşılık yine ceza yedim. Dosya masrafları da bana yüklendi.Hak etmediğim bir ceza, hak ettiysem bin mislini versinler. Beni hapse atsınlar. Ya da bu hayali cezanın affedilmesini istiyorum.” diye konuştu.

Tünelden geçiş parasını girerken alınmasını isteyen Yalçın, “plaka istismarcılarını çok sıkı denetlesinler. Bunu denetleyecek bir kurumun olduğunu düşünüyorum. Böylece birçok kişiyi mağduriyetten kurtarırlar” ifadelerini kullandı.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.