Ana Sayfa Gündem Köpek ve 9 yavrusu sokağa terk edildi

Köpek ve 9 yavrusu sokağa terk edildi

0
525
Köpek ve 9 yavrusu sokağa terk edildi

Köpek ve 9 yavrusu sokağa terk edildi

_1

 

Muğla’da 9 yavrusu ile birlikte sokağa terk edilen köpeğe, Hayvan Dostları Derneği (HAYDOS) sahip çıktı. 

 

Dalaman ilçesinde Golden Retrevar cins bir köpek, Dalaman çayı mevkisinde 9 yavrusu ile birlikte terk edildi.

Aç kaldığı için yavrularına süt vermekte zorlanan köpek ve 9 yavru HAYDOS üyeleri tarafından fark edilerek bakımevine getirildi. Burada veteriner kontrolünden geçirilen köpek ve yavrularına mama ve su verildi.

 

HAYDOS Başkanı Türkan Dağdelen,  ailelere seslenerek çocuklarına hediye olarak canlı hayvan almamalarını istedi.

Çocukların küçük köpekleri sevdiği için aileler tarafından hediye olarak alındığını ifade eden Dağdelen “küçükken çok tatlı oluyorlar, ama ne zaman ki büyüdü,  sorunları ortaya çıktı, barınaklara terk ediliyor. Sokaklara terk ediliyor. Sokaklardaki hayvanlar da 5 yıldızlı otellerde yaşamıyor. Açlık ve sefalet, zehirleme onları bekleyen bir şey. İnsanoğluna tekrar tekrar sesleniyoruz. Ne olur çocuklarınıza çerez gibi karne hediyesi olarak kedi köpek hediye etmeyin, hiç kimse etmesin. Eğer gerçekten de hayvan sahiplenmek istiyorsanız barınaktan alın” dedi.

 

9 yavrusu ile sokağa terk edilen Golden Retrevar cinsi köpeğin muhtemelen ya hediye edildi, ya pet shop’tan parayla alındığını anlatan Dağdelen, “Melez bir köpek ile çiftleşmiş belli. Her halde sahipleri melez bir köpekle çiftleştiğini fark edince ilk işi sokağa terk etmek oldu. Biz bulduğumuzda yavrular çok daha küçüktü. Anne oldukça perişandı. Çünkü aç kalmış, susuz kalmış. 9 tane yavrusuna mı bakacak, kendisine mi bakacak. Şu anda sağlık durumları iyi” diye konuştu.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.