KKTC Cumhurbaşkanı Eroğlu Sarıgerme’de

0
516
KKTC Cumhurbaşkanı Eroğlu Sarıgerme’de

KKTC Cumhurbaşkanı Eroğlu Sarıgerme’de

 

KKTC Cumhurbaşkanı Eroğlu, “Dünyanın Gazze’ye sessizliği bizi üzüyor”

 

KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu tatil için Ortaca ilçesine geldi. Dalaman Havalimanı VIP salonundan eşi ile birlikte gelen Eroğlu’nu Dalaman Kaymakamı Yılmaz Şimşek ve SENO hotel yetkilileri karşıladı. Eroğlu ve eşinin Ortaca’ya bağlı Sarıgerme’deki SENO hotelde tatil yapacağı öğrenildi.

Eroğlu, havalimanındayaptığı açıklamada 10 Ağustos’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimi ve İsrail’in Gazze’ye saldırısı hakkında açıklamalarda bulundu.

-Cumhurbaşkanlığı seçimi

Cumhurbaşkanını halkın seçmesi güzel bir karar olduğunu vurgulayan Eroğlu, “ Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yıllardan beri Cumhurbaşkanlarımızı böyle seçiyoruz. Dolayısıyla doğru ve yerinde alınmış bir karardır. Tabi herkesin seçime katkı koyması gerekir diye düşünüyorum” dedi.

-İsrail’in Gazze’ye saldırısı

İsrail’in günlerdir Gazze’ye saldırdığını ve dünyanın sessiz kaldığına işaret eden Derviş Eroğlu, “İsrail bazı bahanelerle yıllardan beri Filistinlileri ezmek için silahlarını kullanmaktadır. Geçmişte özellikle Filistinlilerin başına Hitler zamanında gelenleri düşündüğümüz zaman İsraillilerin böyle bir yola başvurmaması gerekir. Ama İsrail maalesef o topraklara yerleşsin, kökleşsin, biraz daha topraklarını genişletsin diye zaman zaman Filistinlileri ezmektedir. Bana göre bu büyük olaydır ve Dünyanın Gazze’ye sessizliği bizi üzüyor” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.