Kızılay “Kan Bağış Otobüsü” Ortaca’da

0
558
Kızılay “Kan Bağış Otobüsü” Ortaca’da

Kızılay “Kan Bağış Otobüsü” Ortaca’da

Kızılay Kan Bağış Otobüsü  kan merkezlerine gelemeyen vatandaşların kan bağışında bulunmalarını sağlamak için yola çıkıyor. Kan bağış otobüsü 8 Ağustos Cuma günü Ortaca’da olacak.
Azalan kan bağışını artırmak ve kan bağışının önemini anlatmak için gerçekleştirilen proje kapsamında Ortaca’da 08.08.2014 tarihinde 16:00-24:00 saatleri arasında Ortaca Merkez cami önünde Kızılay Kan Bağışı Otobüsünde kan bağışı yapılabilecek.
Marmaris Birgül Gökmen Kızılay Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr. Fethi Halepliler vatandaşları kan bağışına destek olmaları çağrısında bulundu. Halepliler, “Ülkesini ve insanını seven, sorumluluk sahibi, tüm iyi insanlarımızı gönüllü kan bağışçısı olmak için Kan Bağışı kampanyamıza çağırıyoruz. Gerçekleştirilecek kampanyada, çok sayıda Gönüllü Kan Bağışçısına ulaşılması hedefleniyor.  Bu süre içinde toplanan kanlar, ihtiyacı olan binlerce kişiye umut ışığı olacak. Başlatacağımız bu kampanyaya vereceğiniz desteğe şimdiden teşekkür eder, en derin saygılarımızı sunarız” dedi.
Özel olarak dizayn edilen ve kampanya için tasarlanılan Kızılay Otobüsü’ünde kan alımı ve saklanması için gerekli olan her türlü ekipman hazır bulunuyor, aynı anda 4 kişi kan bağışı yapabiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.