Kıyılarımız dünya ile eş zamanlı olarak temizlendi

0
599
Kıyılarımız dünya ile eş zamanlı olarak temizlendi

Kıyılarımız dünya ile eş zamanlı olarak temizlendi

        Dünyada 100 den  fazla ülkede  gerçekleşen  Internatıonal Coastal Cleanup  ICC  kampanyası çerçevesinde 600.000 den fazla gönüllü eş zamanlı olarak kıyıları temizlediler.
Bu kampanya çerçevesinde  Marmaris Deniz Ticaret Odası organizasyonu ile  Marmaris’te de toplum yararına hizmet yapan sivil toplum kuruluşları kıyı temizliği yaptı.
Çevre etkinliğine Sahil Güvenlik Komutanlığı, 75. Yıl Kız Teknik ve Meslek lisesi, Tema, Marmaris Lions, marmaris Rotary, Marmaris Gaziler  Derneği ve vatandaşlar katılarak destek verdiler. Günlük tur yapan teknelerin uğrak yeri olan Cennet Adası civarındaki koylarda kıyı temizliğinde pet su şişelerin çokluğu dikkat çekti.
Marmaris Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Mengi kıyı temizliği sonrasında basın mensuplarına yaptığı açıklamada kıyılarımızı koruma altına almak, temizlemek   ve bu gönüllü kampanyanın bir parçası olmak için bu etkinliği yaptıklarını ifade ederken; “ Etkinliğimize katılan tüm kamu kurumlarına, sivil toplum kuruluşlarına ve duyarlı Marmaris yaşayanlarına teşekkür ederim.
Amacımız  gelecek kuşaklara yaşanabilir bir çevre bırakmak. Denizlerimiz ve kıyılarımızı hem kullanalım hem de koruyalım.” Dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.