KİMSESİZ TURİSTE KÖYCEĞİZ BELEDİYESİ SAHİP ÇIKTI

0
474
KİMSESİZ TURİSTE KÖYCEĞİZ BELEDİYESİ SAHİP ÇIKTI

KİMSESİZ TURİSTE KÖYCEĞİZ BELEDİYESİ SAHİP ÇIKTI

14123430_1076131869122395_1830101141_o

Tatilini geçirdiği Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde hayatını kaybeden Danimarkalı turist kiraladığı evde ölü olarak bulundu. Solunum yetmezliği sonucu hayatını kaybeden 54 yaşındaki Hollandalı NıelsFelsvang, İlçeye bağlı Toparlar Mahallesindeki aile mezarlığına defnedildi.

 

Danimarka Büyükelçiliği ile irtibata geçilmesinden sonra 10 gün boyunca yakınlarına ulaşılamayan talihsiz Hollandalının tüm cenaze hizmetleri Köyceğiz Belediyesince karşılanmak üzere defin işlemi yapıldı.

Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan, “Köyceğiz aşığı olarak bilinen her yıl tatilini Köyceğiz’de geçiren Danimarkalı Niels’i vefatından sonrada Köyceğiz’de defin etmek bize nasip oldu. Onu Kimsesizler mezarlığına değil. Toparlar Mahallesinde bulunan aile mezarlığında yerleşik yabancılar için ayrılmış mezarlığa defin ettik.” diye konuştu.

Muğla Yöresinde Yaşayan Yabancılar Derneği Başkanı Halil Karanfiloğlu“Köyceğiz’in fahri temsilcisi Nıels’iKöyceğizliler çok severdi. Tatilini hep burada geçirirdi bu yılda yerleşip kalan ömrünü Köyceğiz’de geçirmeyi istediğinden resmi müracaatlarını yapmıştı. Ama ömrü yetmedi duyar duymaz büyükelçilik ile irtibata geçtik ve kimsesinin olmadığını öğrendik. Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan, sağ olsun. Tüm masraflarını karşıladı. Bize de taziyesini derneğimizde yapmak düştü. Ülkemizin turizm elçisine son insanlık görevimiz yaptık.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.