Kille koyu’nu sahipsiz bırakmadılar

0
1136
Kille koyu'nu sahipsiz bırakmadılar

Kille koyu’nu sahipsiz bırakmadılar

Dalaman halkının yaz aylarında sık sık denize girmek için ve piknik yapmak için gittiği Kille koyu’na Dalaman Belediyesi’nin koordinasyon ettiği hafta sonu piknik organizasyonu gerçekleştirildi.

Yapılan organizasyona çok sayıda Dalaman ve mahalleli vatandaşlar katıldı. Davullu zurnalı , pilav üstü etlerin dağıtıldığı piknikte,  yetişkinler çalan davulların önünde oynayıp dans ederken çocuklarda kırlarda top oynayarak, ip atlayarak ve denize girerek  hoşça vakit geçirdiler.

Yapılan pikniğe Dalaman belediye başkanı Muhammet Şaşmaz, CHP Muğla Millet Vekili  Prof. Dr. Nurettin Demir, CHP Dalaman ilçe başkanı Erdoğan Karakuş ve çok sayıda vatandaşı katıldığı piknikte Dalaman belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz vatandaşların masasını tek tek dolaşarak sohbet etti.

Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz; “30 Mart’ta  seçim yapıldı halkımız bize 5 yıllığına Dalaman’ı yönetme görevi verdi. Dalaman’ı yönetmek için Dalaman’lı ile birlik olmak gerekiyor. Bu nedenle birlik ve beraberlik pikniği olarak bundan sonra her yıl nisan ayının ilk haftasında Kille ve Sarsala gibi önemli yerlerimizde bu tarz piknikler düzenleyeceğiz. Bu yıl buradaki etkinliği gönüllüler finansman oldular”dedi. Şaşmaz; Kille koyu Dalaman’a aittir buralar bizim bizim kalmaya devam edecektir. Dalaman’ın kendi halkının kullanacağı alandır. Bu pikniği özellikle Kille koyunda düzenledik bu koy Dalaman’ın kendi içinde bulunup, bu kadar güzel olmasına rağmen dışarıda kalan bir koyumuz. Hem burayı sahiplenme refleksimizi gösterip, hem de burayı komu oyuna tanıtmayı amaçlıyoruz”dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.