Kermes’e özel destek

0
641
Kermes’e özel destek

Kermes’e özel destek

 

Ankara’da yapılacak olan Otizm farkındalık ayı kermesine Köyceğiz ilçesinden anlamlı destek.

 

Köyceğiz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde kurulan Kadın Akademisi ve Ortaca Özel Coşku Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencilerinin kurslarda hazırladıkları el emekleri  “Dünya Otizm Farkındalık Ayı” kermesinde satılmak üzere gönderildi.

Organik malzemelerden yapılan ürünler arasında, takı, el işleri, oyuncaklar ve Köyceğiz’in yöresel ürünleri yer alıyor. Diğer taraftan kermese katkı için Köyceğizli bazı esnaflar da destek verdi. Hazırlanan yaklaşık bin adet ürün paketlenerek ilgililere teslim edildi.

 

-Üretilen eşyalar otizmli çocuklar yararına

Köyceğiz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Halil Karanfiloğlu, Kadın Akademisi üyesi kadınların da gönüllü olarak bu güne destek vermek istediklerini söyledi.

Karanfiloğlu, “Bunun için ‘Gel sen de birşey yap’ adı altında etkinlik başlattık. Bu etkinliğimize gönüllü engelli gruplarımız ve kadınlarımız destek verdiler. Bu destekle Otizm Dernekleri Federasyonu’nun düzenlediği kermese göndermek üzere yaklaşık bin parça el ürünü ve Köyceğiz’i tanıtan ürünleri göndererek bir farkındalık yaratmış olmak istedik” dedi.

Kadın Akademisi öğreticisi Esin Pirci ise Ankara’da otizmli çocuklar için düzenlenen kermese akademideki kadınlarla destek olmak istediklerini ifade etti. Pirci, kadınların kendi becerileri doğrultusunda ve malzemeleriyle gönüllü olarak süs eşyaları yaptığını kaydetti.

Kadın Akademisi gönüllüsü Dilek Küçükdere de “Kadın akademisi adına otizmli çocuklar için elde yapmış olduğumuz ürünlerle katkıda bulunuyoruz. Üç gün içerisinde yaptığımız en güzel ve anlamı büyük olan çalışma oldu”

-Engelli öğrencilerden de destek

Ortaca Özel Coşku Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi müdürü Eylem Tan, Köyceğiz Kadın Akademisi’nin Otizm Dernekler Federasyonu’na göndereceği ürünlere, eğitim kurumu olarak destek verdiklerini dile getirdi.

Kadınların el emekleriyle yaptıkları malzemelerle düzenlenecek kermeste, otizmli çocukların yararına kullanılacağını belirten Tan şöyle konuştu:

“Biz de özel eğitim kurumu olarak öğrencilerimizin yaptığı malzemelerle onlara destek veriyoruz. Çünkü bu bir gönül işi. Kurumumuzda eğitim gören çocuklarımızın yaptığı malzemelerle çok daha anlamlı olacağını düşünüyorum. Kendilerinin yaptığı şeyleri arkadaşlarına bağışlamış oluyorlar. Biz de bu farkındalık ayına bu şekilde katkıda bulunmak istedik. Kadın Akademisi ile iş birliğinde federasyonun düzenlediği kermese bir şeyler göndermek istedik.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.