-Kazım Karabekir paşanın kızına ziyaret

0
554

-Kazım Karabekir paşanın kızına ziyaret

  1. TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri yarışmasında derece alan öğrenciler Egera Kundakçı ve Canan İlgün, Danışman Öğretmen Pınar Gün ve Yunus Emre Anadolu Lisesi Müdürü İbrahim Turgut projeden elde ettikleri başarıyı paylaşıyorlar.

-Kazım Karabekir paşanın kızına ziyaret

  1. TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri yarışmasında derece alan öğrenciler Egera Kundakçı ve Canan İlgün, Danışman Öğretmen Pınar Gün ve Yunus Emre Anadolu Lisesi Müdürü İbrahim Turgut Kazım Karabekir’in kızı Timsal Karabekir’i ziyaret etti.

İstanbul’da bulunan Kazım Karabekir’in müzeye dönüştürülmüş olan evine davet eden Timsal Karabekir öğrenciler Egera Kundakçı ve Canan İlgün, Danışman öğretmen Pınar Gün ve Yunus Emre Anadolu Lisesi Müdürü İbrahim Turgut’a müzeyi tanıtıp Kazım Karabekir hakkında bilgiler verdi.

Timsal Karabekir gelen misafirlerini çok içten ve sıcak karşıladı.

Kazım Karabekir’in bilinmeyen yönlerine dikkat çekmek adına yaptıkları bu projeyle girdikleri yarışmada aldıkları derece için öğrencileri ve öğretmenlerini tebrik etti.

-İl Milli Eğitim Müdürüne ziyaret

  1. TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri yarışmasında derece alan öğrenciler Egera Kundakçı ve Canan İlgün, Danışman Öğretmen Pınar Gün ve Yunus Emre Anadolu Lisesi Müdürü İbrahim Turgut Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci’yi ziyarete gitti.

Geleceğin teminatı öğrencilerin ilim yolunda karşılaştıkları engelleri birlikte göğüslemenin ve onlara imkanlar sunmanın herkesin görevi olduğunu belirten İl Millî Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, öğrencileri ve danışman öğretmenleri başarılarından dolayı tebrik ederek hediye verdi.

Danışman Öğretmen Pınar Gün, öğrenciler Egera Kundakçı ve Canan İlgün, yarışmada yaşadıkları duyguları ve proje hakkında bilgi verdiler.

Başarılarından dolayı Egera Kundakçı ve Canan İlgün’ü kutlayıp, öğretmenlerin de bu başarının temeli olduğunu dile getiren Ekinci, Tarih bilincinin çok önemli olduğu ‘’Kazım Karabekir ve Yetim Çocuklar’’ projesiyle de tarihimize ufak da olsa bir ayna tutulduğunu sözlerine ekledi.

Öğretmen ve öğrencileri başarılarından dolayı kutlayan İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci , “İlimizi başarıyla temsil ettiğiniz için teşekkür ediyoruz” dedi.

Gürcan Kundakçı

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.