Kaymakam Güldoğan’dan 19 Mayıs mesajı

0
594

Kaymakam Güldoğan’dan 19 Mayıs mesajı

Dalaman kaymakamı Ali Güldoğan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 99. Yılı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Kaymakam Ali Güldoğan mesajında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 19 Mayıs 1919’da Samsun’da, başlattığı bağımsızlık hareketinin, tüm yurtta dalga dalga yayıldığını söyledi.

Kaymakam Güldoğan, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 99. yılını hep birlikte kutlamanın mutluluğu, coşkusu ve heyecanı içerisindeyiz. 19 Mayıs 1919’da Samsun’da, devletimizin, bağımsız Türk Milletinin birlik ve beraberliğinin tesisi için başlattığı bağımsızlık hareketi, milletimizin azim ve kararlılığı ile birleşerek tüm yurtta dalga dalga yayılmış ve milli mücadele sonucunda zaferle sonuçlanmıştır. Bugünün, gençlerimize bayram olarak armağan edilmesi de gençlerimize verilen önemin ve değerin bir göstergesi olmuştur. Hiç kuşkusuz ki geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz, içinde taşıdıkları sevgi ve heyecanla ülkemizin kalkınmasına katkı verecek en önemli hazinelerimizdir. Bunun için gençlerimizi, çağdaş bilimin ve teknolojinin ışığında yetiştirerek onların sosyal, kültürel gelişimlerini sağlamanın ve ülkesine yararlı, manevi değerlerle donanmış, bireyler olarak hayatlarının her alanında etkin rol almalarına imkan vermenin gayreti içerisinde olmalıyız. İstiklal bilinci ve 19 Mayıs ruhuyla yetişen gençlerimizin Cumhuriyetimize ilelebet sahip çıkacakları inancıyla; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum “ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.