Kaymakam Erdoğan gönülleri fethetti

0
560

 

Kaymakam Erdoğan gönülleri fethetti

Ortaca’da, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında etkinlikler düzenlendi. Ortaca Özel Eğitim ve İş Uygulama Merkezinde düzenlenen programa Kaymakam Oktay Erdoğan, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Orhan Gürbüz, İlçe Jandarma Komutanı Evren Ekmekci, kamu kurum ve kuruluş amirleriyle öğrenci velileri katıldı.

 

Öğrencilerin sunduğu gösteriler ilgiyle izlendi.  Kaymakam Erdoğan da  öğrencilere eşlik etti.

 

Ortaca Kaymakamı Oktay Erdoğan, engelliler haftası dolayısıyla yayınladığı mesajında, en büyük engelin sevgisizlik olduğunu vurguladı.

Kaymakam Erdoğan, mesajında, “Engelli vatandaşlarımızın toplumsal yaşamdan kopmadan hayatlarını sürdürmeleri için meslek edinip üretken hale gelmesi, sağlık, eğitim, ulaşım ve rehabilitasyon başta olmak üzere tüm ihtiyaçlarının karşılanması hepimizin ortak görevidir. Onlara göstereceğimiz ilgi ve sorunlarına bulacağımız çözümler, insana ve topluma duyulan saygının en önemli gereğidir. Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizin en önemli duyarlılıklarından biri olan engelli vatandaşlarımızla ilgili farkındalığın, 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan “Dünya Engelliler Haftası’nda daha da artması dileğiyle, Engelliler Haftası’nı kutluyor, tüm engelli vatandaşlarımızı, ailelerini sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum” ifadelerini kullandı.

 

Ortaca Spor Salonunda Kaymakamlık Makamı, İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü Takımı ile Özel Başaran Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Takımları arasında futbol müsabakası, Belediye Başkanlığı Takımı ve Özel Coşku Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Takımı arasında basketbol müsabakası, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Takımı ve Ortaca Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Takımı arasında voleybol müsabakası düzenlendi.

Gürcan Kundakçı

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.