“Kaskını tak, formanı kap”

0
459
“Kaskını tak, formanı kap”

“Kaskını tak, formanı kap”

Dalaman Bisiklet Derneği (DABİSDE) tarafından güvenli bisiklet kullanımına dikkati çekmek için “Kaskını tak, formanı kap” etkinliği düzenlendi.

Şehit Mehmetçik Parkı’nda düzenlenen etkinliğe kaskı ile katılan çocuklara forma hediye edildi.

Etkinlik ile festivaller, yarışlar ve çeşitli etkinliklerle bisikletçilerin trafikte hak sahibi olduklarının pekiştirilmesi, genç neslin bisikleti emniyetli kullanım yönünde bilinçlendirilmesi, emniyet tedbirlerini almaları konusunda teşvik edilmesinin hedeflendiği bildirildi.

 

Ayrıca dağıtılan formalar ile bisikletliye saygının vurgulanmasının amaçlandığı ifade edildi.

Etkinlikte, Dalaman Bisiklet Derneği Başkanı Bülent Özel, genç katılımcılara doğru vites kullanımı konusunda, Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) ise ani ve kaza durumlarında ne yapılması gerekliliği konusunda bilgi verdi.

Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz, da bisiklet yolunun daha aktif kullanılması gerektiğini, Kayacık Sahiline bisiklet yoluyla gidilmesini planladıklarını belirtti.

Daha sonrasında forma dağıtımı gerçekleşti. Formasını alan gençler, Atatürk Caddesinden, Şerefler Mahallesine kadar pedal bastı ve Seyfettin İnce Caddesinden tekrar Dalaman Belediye Parkı’na ulaştılar.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.