Ana Sayfa Gündem KARSANAT KIŞI NOKTALIYOR

KARSANAT KIŞI NOKTALIYOR

0
489
KARSANAT  KIŞI  NOKTALIYOR

KARSANAT  KIŞI  NOKTALIYOR 

Bodrum’da ; Konacık Belediyesi’nin destekleri ile kışı ücretsiz ve halka açık bir konserle noktalamaya hazırlanan Karsanat, Bodrumlu sanatseverleri 30 Mart 2013 akşamı saat 19:00’da, Marmara Koleji Konser Salonu’nda, 3 BasSes  ile bir araya getiriyor. 3 BasSes, 2008 yılında İzmir Operası solist sanatçısı  Bas Tevfik Rodos, Ankara Operası solist sanatçısı Bas Tuncay Kurtoglu ve İstanbul Operası solist sanatçısı  Bas Zafer Erdaş tarafından kuruldu. Amaçları klasik bas opera repertuvarının yanı sıra, Türk Müziği’ni aynı konsept içinde halka ulaştırmaktı. Konserlerini klasik konser anlayışı dışına çıkarak sahneli ve kostümlü yapan grup, bilinen aryaları alışılmışın dışında yorumlayarak seyirciye ulaştırdılar. Şimdiye kadar  Türkiye’nin birçok ilinde piyano eşliğinde ve farklı orkestralar  ile konserler veren grup, ayrıca Viyana, Nürnberg, Bratislava’da çeşitli zamanlarda konserler yaptı. 

TRT’de sadece türkülerden oluşan bir canlı yayın konseri veren 3 BasSes, 2011 yılında hayata geçen TRT Okul’un açılışında, Anadolu Üniversitesi Senfoni Orkestrası ile bir konser gerçekleştirdi. 

30 Mart akşamı ilk defa Bodrumlu sanatseverler  ile buluşmaya hazırlanan 3 BasSes’in repertuarında bu defa; ünlü besteciler  Rossini, Verdi, Mozart, Bizet, Lazarro, Khrennikov, Leigh ve Guliev  yanı sıra, İlhan Baran ve Ali Hoca’nın da eserlerini dinleme şansını bulacağız.

Sanatçılara İzmir Devlet Opera ve Balesi Genel Müzik Direktörü,  ünlü İspanyol şef  Tuglio Gagliardo Varas piyanoda eşlik edecek. 

Konser,  Konacık Belediyesi’nin himayesinde , THY, Marmara Eğitim Kurumları,  Grand Yazıcı Bodrum, The  Marmara Bodrum,  Erenler Sofrası ve Akustik Travel sponsorluğunda gerçekleşiyor.

 

Bilgi için: 0532 212 33 56

 

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.