Karia çocuk kampı renkli geçti

0
454

Karia çocuk kampı renkli geçti

Karia Derneği 12-15 Temmuz 2018 tarihinde Çocuk Kampı düzenledi. Karia coğrafyasının bu içerikte düzenlenen ilk çocuk Kampı çok başarılı geçti.

 

Karia Derneği Başkanı Turan Bulut, Çocukların gelecek olduğuna vurgu yaparak, “Doğayı korumak istiyorsak fidan dikmenin, kendini doğaya adamanın yeterli olmayacağını, çocuklarımızı doğayla buluşturup tanıtarak sevmelerini ve korumalarını sağlayabilmeliyiz” dedi.

Bulut, “Karia Çocuk Kampı’nın amacı çocuklarımızla beraber doğada yapacağımız eğlenceli ve öğretici olan kamp programımızı kendilerine sunmaktır. Çocuklarımızın doğayı tanıması, birlikte oyunlar eşliğinde yaratıcılıklarını geliştirmesi, hem bireysel hem de grup olabilme mantığıyla hareket ederek ortak yaşam ve paylaşım bilincine katkı sağlamaktır. Çocuklar geleceğimiz; çocuklarımızı doğayla buluşturup tanıtarak, sevmelerini ve korumalarını isteyebiliriz” ifadelerini kullandı.

 “Çocuk Çocuktan Öğrenir” sloganıyla başlayan kampta çocuklara bire bir ilgi ve alaka göstermeyi tercih ettiklerini anlatan Karia Derneği Başkanı Turan Bulut, şunları söyledi.

“Çocuklarımız iki gün boyunca dijital dünyadan uzak kaldılar. Hapsedilen ya da alış veriş merkezlerinin oyun alanlarında uzaklaşarak Doğada arkadaşları ile oyunlar oynadılar. Yarıştılar, eğlendiler. Zaman oldu birlikte çöp topladılar geri dönüşüm nedir? Plastik çöp nedir? Birebir toplayarak görerek eğlenerek öğrendiler. Kendilerini ifade etmek için gitar eşliğinde şarkılar söylediler. Özgüvenleri artınca Hoşlarına gitti bir daha söylemek istediler. Ailelerinin çocuklarına kaliteli zaman geçirmelerini sağlamak için uzak illerden getirdiği,  onlara emek verdikleri, zaman ayırdıkları için kendilerine ilgilerinden ötürü çok teşekkür ederiz. Çocuk Kamp sorumlumuz Eylem özgür şahin; her çocuk farklı bir dünyadır, onların dünyalarına hükmetmeden birlikte paylaşarak katılımcı, paylaşımcı, üretken bir nesil yetiştirebilmek adına çalışıyoruz. Çocuk kampımızı geleneksel hale getirmeyi planlıyoruz. Karia coğrafyasında yapılan turizm yatırımı sadece yazın deniz, güneş, kum, olarak yerli ve yabancı turistlere hizmet vermesi düşünülmüştür. Yazın normal mevsim şartlarında herkes ziyaretçi olarak geliyor bölgemize. Ama yılın 6 ayı çalışan sektör diğer 6 ay atıl vaziyette bekliyor. Hepimiz projeler üretiyoruz ama cesaret edip gerçekleştirme denemelerimiz çok yavaş ilerliyor. Bilmeliyiz ki mevsim şartları değişti kışın bile güneş etkisini hissettiriyor ve denize girilebiliyor. Bir STK olarak Karia Derneği bir nebze olarak örnek olsun diye alternatif turizm katkıda bulunmak için sürdürülebilir etkinlikler yapmaktadır. Denizde bir damla olsa bile gelecekte herkes yapmaya cesaret edebilecektir. Her türlü ihtiyaçları kendileri tarafından karşılanan bu organizasyonlara ihtiyaç vardır. Tüm tanıtım etkinliklerimiz de turizm sezonunu uzatmak için mücadele vermekteyiz.  Karia çocuk kampı etkinliğimizde ses düzenini sağlayan Dalaman Belediyesine çok teşekkür ederiz”

Melahat Kanbur

 

 

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.