KARİA BİSİKLET FESTİVALİ YAPILDI

1
467
  1. KARİA BİSİKLET FESTİVALİ YAPILDI

Karia Derneği tarafından Ortaca Dalyan’da otel konaklamalı 2. Karia Bisiklet festivali düzenledi.

Sürdürülebilir alternatif turizmi yaygınlaştırmak için yapılan etkinlikte bisikletliler Dalaman, Ortaca ve Köyceğiz’in doğal güzellikleri arasında pedal bastı, tura katılmayan eşleri ve çocukları tatil yaptı.

 

Karia Derneği Başkanı Turan Bulut yaptığı açıklamada, bölgede yapılan turizm yatırımının sadece yazın deniz, güneş, kum olarak yerli ve yabancı turistlere hizmet vermek olarak düşünüldüğünü, yılın 6 ayı çalışan sektörün diğer 6 ay atıl vaziyette beklediğini ifade ederek, bu çerçevede projeler ürettiklerini söyledi.

Turan Bulut, “Bilmeliyiz ki mevsim şartları değişti kışın bile güneş etkisini hissettiriyor ve denize girilebiliyor. Karia Derneği bir nebze örnek olsun diye baharın ilk mevsiminde de etkinlikler planladık, denizde bir damla olsa bile gelecekte herkes yapmaya cesaret edebilecektir. Karia bisiklet Festivali etkinliğine 100 bisikletçinin yanı sıra aileleri de katıldı. Etkinliğimizi duyup karavanları ve araçları ile gelenler oldu. Şenlik havası içerisinde doğa, deniz ve güneşin keyfini pedallayarak, yüzerek ve eğlenerek gerçekleştirdik. Karia coğrafyamıza gelmek isteyen misafirlerimizi davet ediyor uzak yerlerde sadece yazın tatile gelen misafirlerimizi her daim bekliyoruz. Hem doğa sporları hem de tatil bir arada olan etkinliklere aileleri ve arkadaşları ile bekliyoruz” dedi.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.