“Kardeş Okullara” destek

0
471
“Kardeş Okullara” destek

“Kardeş Okullara” destek

IMG_0531

 

Köyceğiz Fen Lisesi öğrencileri kardeş okul uygulamaları kapsamından Demirli ilkokulunu ziyaret ederek kitap ve kırtasiye yardımında bulundu.

 

Proje kapsamında gerçekleştirilen ziyarette Köyceğiz Fen Lisesi’nden 28 öğrenci, okul müdürü Gürhan Karabacak ve proje koordinatörü coğrafya öğretmeni Rasih Yılmaz ile birlikte Demirli İlkokulu öğrencileri ile buluştu.

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında Çayhisar İlkokulu ve Karaçam İlkokulu’nun ardından Demirli İlkokulu ziyaret edilerek Köyceğiz Fen Lisesi öğrencileri ile okul aile birliğinin katkılarıyla temin edilen çeşitli malzemeler minik öğrencilere teslim edildi.

Köyceğiz Fen Lisesi müdürü Gürhan Karabacak, amaçlarının toplumsal yardımlaşma ve dayanışma konusunda öğrencilerde farkındalık yaratmak olduğunu belirtti.

Karabacak, “öncelikle ziyaret edeceğimiz okulu belirliyoruz. Bu konuda belirli kıstaslarımız var. Sahip olduğu imkanlar, bulunduğu sosyal çevre gibi, daha sonra okulla iletişime geçerek kitap, kırtasiye malzemeleri ve donatımla ilgili ihtiyaçlarını öğrenip, öğrencilerimizin çabaları ve okul aile birliğimiz aracılığı ile bunları temin yoluna gidiyoruz. Gerçekleştirdiğimiz ziyaretle de temin ettiğimiz malzemeleri teslim ediyoruz” diye konuştu.

Yapılan ziyaretlerde öğrencilerin, küçük kardeşleri ile kurdukları iletişim ve oluşturdukları sevgi bağının görülmeye değer olduğunu dile getiren Karabacak, “yaşamlarında hiç unutmayacakları ve hep tatlı bir tebessümle hatırlayacakları güzel bir zaman dilimi yaşadıklarına inanıyorum” dedi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.