Kara ’liste’ çalı…

0
1275

Kara ’liste’ çalı…

Dalaman Karaçalı mahallesi vatandaşların deyimiyle adeta “kara listeye” alınmış.

Köstebek yuvası gibi olan yola yama üstüne yama asfalt yapıldığını, Dalaman Havalimanına gelen transfer araçlarının yaşattığı trafik terörüyle boğuştuğunu ile süren mahalle sakinleri, “Dalaman Karaçalı Alemdar caddesi, havalimanına çıkan cadde hangi parti ve hangi belediye başkanı geldiyse hep kaderine terk edildi” diyerek tepki gösterdi.

Bozuk olan yolu bölgedeki bir otele Kükürt’ten kaynak suyu taşınması için daha da bozulduğunu söyleyen Özcan Aslan, “mahallenin sorununa bir yenisi daha eklendi. Halkın malı olan doğal kaynak Kükürt borular vasıtasıyla Alemdar caddesi kazılmak suretiyle Likya otele taşınıyor. Bu durum başka otel ve işletmelere de emsal teşkil eder ve halkın kullandığı kükürtlü su kaynağı yok olur. Ortalık toz toprak yolda yürümek mümkün değil. Yol kenarındaki evlerin durumu içler acısı. Buna kim müsaade etti herkes biliyor. Tabi ki birileri en fazla oyu bu mahalleden aldılar ama ilk icraat bindikleri dalı kesmek oldu. Şimdi kazılan yerlerin üzerine toprak atılarak kaderine terkedilecek. Olan vatandaşa olacak” dedi.

Aslan, “Yapacak bir şey yok, sorumlusu yine bizleriz. Belediyenin bir suçu yok! Kendi düşen ağlamaz” diyerek sitem etti.

Dalaman’ın eski belediye başkanlarından Şevket Durmuş, yapılan yorumlara sosyal medyadan yanıt verdi. Durmuş, “O yolu ben açtım ve asfalt yaptım. Yıllar geçti bakım bile yapılmadı” diye yorum yaptı.

ÖMER KUNDAKÇI

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.