Kapukargın Mahallesi’nin Su Sorunu Çözüldü

0
490
Kapukargın Mahallesi'nin Su Sorunu Çözüldü

Kapukargın Mahallesi’nin Su Sorunu Çözüldü

 

Uzun zamandan bu yana Kapıkargın Mahallesi’nde yaşanan su sorunu Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz’ın  yaptığı girişimler sonucunda ve Muğla Büyük Şehir Belediyesi sayesinde çözüldü.
Dalaman’a bağlı Kapıkargın Mahallesi’nde içme suyu kuyularında su miktarının azalması nedeni ile bir süreden bu yana içme suyu sıkıntısı yaşanıyordu. Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz’ın  yaşanan bu sıkıntıdan dolayı Muğla Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ile yaptığı görüşmeler sonucunda Kapıkargın Mahallesi’nin İçme suyu sıkıntısının giderilmesi için çözüm bulundu. Muğla Büyükşehir Belediyesi  tarafından İncebel Tatil Sİtesi’nin orada bulunan içme suyu hattından Kapıkargın Mahallesi’nde bulunan Ördekgeçen Mevkii’ndeki içme suyu hattına 3,5 kilometre  içme suyu boruları döşendi. Kısa süre zarfında tamamlanan çalışmalar sonucunda Kapıkargın Mahallesi’nde yaşanan su sıkıntısı son buldu. Yapılan çalışmayı yerinde inceleyen ve Muğla Büyükşehir Belediyesi ile Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına teşekkür eden  Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz “Büyükşehir Yasası ile artık tüm içme suları büyükşehir kontrolüne geçti. İçme suyu problemlerinin bizimle alakası olmamasına rağmen halkımızın yaşadığı içme suyu sıkıntısına duyarsız kalamazdık.
Kapıkargın Mahallesi’nde yaşanan içme suyu sıkıntısı ile ilgili olarak sürekli Muğla Büyükşehir Belediyesi ile görüşme halindeydik.
Sonuç olarak İncebel Tatil Sitesi’nde bulunan içme suyu hattından Kapıkargın Mahallesi Ördekgeçen Mevkii’nde ki içme suyu hattına yaklaşık 3,5 kilometrelik boru çekilmesi kararlaştırıldı. Bununla ilgili çalışma başlatıldı. Kısa süre zarfında çalışmalar tamamlanınca Kapıkargın Mahallemizin içme suyu sıkıntısı kalmadı. Bu güne kadar Kapıkargın Mahallesi’nde yaşayan halkımıza yaşattığımız bu sıkıntıdan dolayı hem Dalaman Belediye Başkanı olarak hem de Muğla Büyükşehir Belediye Meclis üyesi olarak halkımızdan özür dileriz” Kapıgargın mahallesine kısa zaman içinde içme suyuna kavuştu.  Muğla Büyük Şehir Belediyesi ve çalışanlarına teşekkür ederim dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.