Kanoculardan süper tanıtım

0
528
Kanoculardan süper tanıtım

Kanoculardan süper tanıtım

 

Kıyı güzelliklerine dikkat çekmek için Antalya-İstanbul arasını kanolarıyla kürek çekerek gitmek için yola çıkan Antalyalı iki turizmci, Dalyan İztuzu plajında mola verdi.

Olumsuz hava koşulları nedeniyle bir haftalık bir gecikme ile Ortaca’ya bağlı Dalyan İztuzu Plajı’na gelen ikili, Haziran ayı sonunda İstanbul’da olmayı hedefliyor.Çoğu kişinin bilmediği özelliği turizmci iki arkadaş yaptı, Antalya’da beyaz kumsal, Dalaman sahilinde siyah kumsal var.

DSC_6791 DSC_6785

Antalya’da turizmci Onur Erdoğan (38) ve turizmci arkadaşı İrfan Emek (40), kıyı güzelliklerine ve doğa kirliliğine dikkat çekmek amacıyla 1 Nisan’da kanolarıyla Antalya’dan İstanbul’a doğru yola çıktı. İkili ulaştıkları kıyıların fotoğraflarını çekip, kendilerinin oluşturdukları ve Alman sponsorlarının internet sitelerinde yayınlayarak tanıtıma da katkı sağlıyor.

-Turizmci Onur Erdoğan, “Üç tarafı denizlerle çevrili bir ülkede böyle kano sporunun da yapılabileceğini ve gizli cennetlerin keşfedilebileceğini göstermek için yola çıktık. Kıyı güzelliklerini fotoğraflarla belgeliyoruz. Oluşturduğumuz ve sponsorumuzun internet sitelerinde yayınlayarak tanıtıyoruz. Sponsorumuz Alman bir turizm firması. Arkadaşım bu sitede Almanca canlı yayın yaparak kıyıları tanıtıyor.” dedi.

Erdoğan, “Yerinde yaşayanların bile bilmediği çok güzel yerler var. Antalya’da beyaz kumsal, Dalaman sahilinde siyah kumsal var. Ama çoğu kişi bunları bilmiyor. Amacımız buraları tanıtmak.” diye konuştu.

-Turizmci İrfan Emek dekıyılardaki kirliliğe dikkat çekti.

Duyarlılık yaratmak için Türkiye’de ilk defa böyle bir girişimin yapıldığına işaret eden Emek, şunları kaydetti:

“Maalesef her plajda ve kamp alanında çöpler var. Kirliliğe de dikkat çekmek istiyoruz. 1 Nisan’da Antalya’dan başlayan yolculuğumuz boyunca çok sayıdacarettacarettave Akdeniz foku görme imkanı bulduk. Olumsuz hava şartları sebebiyle 1 hafta gecikmeli olarak Dalyan’a geldik. Haziran sonunda İstanbul Beşiktaş İskelesinde olmayı hedefliyoruz.”

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.