Kano milli takımı Köyceğiz’de kampta

0
744
Kano milli takımı Köyceğiz’de kampta

Kano milli takımı Köyceğiz’de kampta

Türkiye Kano Federasyonu Teknik Koordinatörü Fatih Sani

>Ömer KUNDAKÇI

Türkiye Kano Federasyonu tarafından Köyceğiz’de düzenlenen ‘Durgunsu Kano Milli Takım Adayları Test Yarışları’ tamamlandı.

Köyceğiz Su Sporları Merkezi’nde gerçekleştirilen yarışlara katılan 25 sporcudan 11’i milli takım kamına katılma hakkı kazandı. 3 hafta sürecek Köyceğiz kampına katılan sporcuların hedefi 2014 yılında yapılacak olan Avrupa ve Dünya şampiyonalarında başarı elde etmek.

-3 haftalık Köyceğiz kampı

Türkiye Kano Federasyonu Teknik Koordinatörü Fatih Sani yaptığı açıklamada, Köyceğiz’de 25 kişinin katıldığı test yarışlarında sporcuların iki kez 2 bin metre yarış yaptırılarak performanslarının değerlendirildiğini söyledi. Değerlendirmenin sonucunda 11 sporcunun milli takım kampına seçildiğini kaydeden Sani, “En iyi dereceyi yapan, 8 kayak erkek, 2 kayak bayan ve bir tane de kano erkek kategorilerinden toplam 11 sporcu milli takım kampına seçildi. Bu sporcular bugün itibariyle burada kampa başlayacaklar. 3 haftalık bir kamp süreci geçirecekler. Kamp süreci sonucunda yine bir test yaparak sporcuların performanslarındaki gelişmeleri takip edeceğiz” dedi.

-Çalışmalar macar antrenör nezaretinde

Türkiye Kano Federasyonu Teknik Koordinatörü Fatih Sani, kampın amacının 2014’te yapılacak olan Avrupa ve Dünya Şampiyonalarına hazırlık olduğunu vurguladı. Sani “Bu çalışmalar bu yıl anlaştığımız oldukça önemli uluslararası kariyeri olan Dünya ve Olimpiyat şampiyonalarında görev almış Macar Antrenör Gabor Zabo nezaretinde yürütülecek. Milli takım kamplarımız ilerleyen aylarda Adana’da, Antalya daha sonra da önümüzdeki yılın yaz aylarına doğru, Sakarya’da devam edecek. Böylece Avrupa ve Dünya şampiyonasına hazırlıklar tamamlanacak”

-Hedef Avrupa şampiyonası

Milli Kanocu Dilara Kınalı ise, kampın çok güzel geçtiğini, test edildiklerini ve kapmta büyük gelişmeler kat ettiklerini dile getirdi. Uzun bir kamp süresi olduğunu ve her gün antrenman yapacaklarını anlatan Kınalı, “Avrupa şampiyonasına katılmayı hedefliyorum, onun için çalışıyorum. Düzenli antrenmanlara başladık. Katılacağım şampiyonalarda ülkemi güzel bir şekilde temsil etmek istiyorum” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.