Kanallar temizlendi

0
388
Kanallar temizlendi

Kanallar temizlendi

 

Dalaman Havalimanı Yolu üzerinden devam ederek denize dökülen su kanalı Dalaman Belediyesi tarafından DSİ ile yapılan işbirliği ile temizlendi.

 

Dalaman’da aşırı yağan yağmurlardan sonra suyun denize dökülmesini sağlayan Havalimanı Yolu üzerinde bulunan kanal Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz’ın girişimleri sonucunda Dalaman Belediyesi ve DSİ işbirliğinde tarafından temizlendi.

Yıllardır temizlik yapılmadı

Yapılan çalışma hakkında bilgi Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz; “Havalimanı Yolu kenarından denize kadar ulaşan bu su kanalının bu yaşıma kadar ben temizlendiğine şahit olmadım.  Yağmur sularının denize ulaşmasını sağlayan kanal temizlendikten sonra görüntü kirliliği de ortadan kalktı. Bu kanalın görüntüsü hem çevre kirliliği yaratıyordu hem de yağan yağmurlardan sonra etrafında büyüyen kargıların kanalı kapatmasından sonra yeteri kadar suyu taşıyamıyordu”

DSİ İle iş birliği

DSİ’ye yaptığımız görüşmelerden sonra belediyemiz ve DSİ tarafından bu kanalın temizlenmesi  güzel bir görüntü oluşmasının yanı sıra yağmur sularının denize dökülmesini de sağlamış oldu. Yaptıkları bu çalışmadan dolayı DSİ yetkililerine teşekkür ediyorum. Bundan sonra kanalın etrafının düzenlenmesi ile ilgili çalışmalarımız olacak.Dalaman’ı daha güzel bir hale getirmek için çalışmalarımız devam edecek” dedi.

Haber : Ali Rıza AKKIR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.