Kadınlardan örnek proje

0
505
Kadınlardan örnek proje

 

Kadınlardan örnek proje

Ortaca’dagönüllü kadınlar tarafından kurulan “Dalyan Örgü Kulübü” sosyal sorumluluk projelerine imza atıyor.Haftada 1 gün Dalyan mahallesindeki DOHAKDER’de toplanan hayvan dostu gönüllüler burada örgü yapıyorlar.

1 (15)

Bir süre önce ördükleri, atkı, bere, kazak gibi kışlık giysileri Erzurum’da ihtiyaç sahibi öğrencilere gönderen kulüp üyeleri, ardından örgülerle ağaçları süsleyerek çevre bilinci oluşturdu.

Son projesini sokak hayvanları için yapan Dalyan Örgü Kulübü üyeleri, ördükleri kazak, bere, çeşitli süs eşyalarını Dalyan hayvan barınağı ve sokak hayvanları için bağışladı.

Barınak gönüllüleri tarafından küçük fiyatlarla satılacak olan ürünlerden elde edilecek olan gelirle, mama, ilaç alınacak. Sokak hayvanlarının kısırlaştırılmasının yanı sıra, hayvan haklarıyla ilgili eğitim çalışmaları yapılacak.

 

-Dalyan Örgü Kulübü’nü kuraraksosyal projeler yapmaya çalışan gönüllüler olduğunu söyleyen Türkan Ölmez,”İlk projemizdeErzurum’da ihtiyaç sahibi çocuklara bereler ördük ve yolladık. İkinci projemiz “Örgü Bombası” adı altında Dalyan’da bank giydirdik ve ağaç süsleyerek çevrenin güzelleşmesi için, temizliği için dikkat çekmek istedik. Üçüncü projemizde de can dostlarımız sokak hayvanlarımız için örgüler yaptık.

Küçük de olsaböyle bir çalışma zannediyorum biraz dikkat çekecek, insanların ilgisini çekecek. Çok cüzi fiyatlara satılıyor, meblağ hiç önemli değil, önemli olan gönülden gelmesi. Herkesi bekliyoruz, bunlar satılınca bunların geliriyle hayvanlarımıza ilaç alacağız, kısırlaştıracağız, yemek alacağız” dedi.

 

-Gönüllü Beste Başdoğanda sosyal projeler için çalışmanın kendilerini mutlu ettiğini dile getirdi. Başdoğan, “Bir canlıya hizmet vermek, onlara katkıda bulunmak psikolojik olarak hepimizi çok mutlu ediyor. Onların mutlu olduğunu görmek iki kat çalışma azmi veriyor. Dolayısıyla şimdi hepimiz hep bir şeyler için üretmeye başladık ve bu böyle hızla devam ediyor. Daha da iyi projeler üreteceğiz” diye konuştu.

 

-Sokak hayvanları ve barınakta yaşayan köpek ve kediler için böyle bir projenin başlatıldığı için destek verenlere teşekkür eden Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği (DOHAKDER) Başkanı Mebrure Kuzey Blom, “Bu yapılan her şeyden önce bir farkındalık çalışması. Biz bu duyarlılığa ve güzel insanlara çok teşekkür ediyoruz. Çünkü onlar bir problemin parçası olmadılar ve çözüme katkıda bulundular. Keşke herkes onlar gibi duyarlı olsa, bu soruna insani ve çağdaş bir şekilde çözüm bulsak. Böyle bir proje insanlarda hayvanların sevildiği, korunduğu izlenimi uyandırılmış oluyor. Her şeyden önce bizim için önemli olan da o. Biz bu tür projelerden elde edilen gelirlehayvanların daha çok korunması, hayvan haklarıyla ilgili eğitim çalışmaları yapacağız”ifadelerini kullandı.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.