Ana Sayfa Gündem Kabotaj Bayramı coşkuyla kutlandı

Kabotaj Bayramı coşkuyla kutlandı

0
1080

Kabotaj Bayramı coşkuyla kutlandı

Ortaca’da, Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın yıl dönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Dalyan Mahallesi İskele Meydanında düzenlenen etkinliler, Dalyan Türk Sanat Müziği Korusu’nun müzik dinletisi ile başladı. Yerli ve yabancı tatilcilerin ilgiyle izlediği akrobasi gösterisi seyircilerden büyük alkış aldı.

Deniz şehitleri anısına Ortaca Kaymakamı Oktay Erdoğan ve Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Kara tarafından Dalyan Kanalı’na çelenk bırakıldı.

Kabotaj Kanunu’nun 1926’da çıkarıldığını hatırlatan Ortaca Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Kara; “Kapitülasyonlar ile yolcu ve yük taşıma yabancılara verilmişti. Daha önce kanunla yabancılara verilen haklar, Türkiye adına geri alındı. Kapitülasyonlar ile verilen haklar geri alındı. Bu nedenle her yıl 1 Temmuz gününü Denizcilik ve Kabotaj Bayramı olarak kutluyoruz. Kabotaj yasası ile amaçlanan Türk denizciliğini gelişmesi ve ülkemizin güvenliği ile refahının arttırılmasıdır.” dedi.

Dalyan Kanalı’nda balon, halat çekme, sandalye kapma, yüzme, hazine sandığı bulma, döner direk ve yağlı direk yarışları yapıldı.

Yerli ve yabancı turistlerin beğenisini toplayan yarışmaların sonunda dereceye girenlere çeşitli hediyeler verildi.

Etkinlik kapsamında akşam düzenlenen programlarda ise Grup Zaman konseri ve Yörük şenliği gösterileri renkli görüntülere sahne oldu.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.