İztuzu plajını üniversite işletecek

0
364
İztuzu plajını üniversite işletecek

İztuzu plajını üniversite işletecek

 

Dünyaca ünlü Dalyan İztuzu plajı Boğazağzı ve Dağdibi mevkisi Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) tarafından kurulan iktisadi işletme tarafından işletilecek.

 

Üniversite tarafından sezon öncesi hazırlıklar başladı. Plajda kullanılacak olan şezlong, şemsiye, vidanjör, servis teknesi ve jeneratör gibi malzemeler Ortaca belediyesi tarafından karşılanacak. Ortaca Belediye başkanı Hasan Karaçelik, malzemelerin 1 yıl süreyle bedelsiz olarak verildiğini söyledi.

İztuzu plajının işletilmesi süreciyle ilgili açıklama yapan Ortaca Belediye başkanı Hasan Karaçelik, İztuzu plaj işletmesinin özelleştirilmesinden vazgeçilerek Bakanlık kararıyla Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’ne verildiğini hatırlattı.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nin plajı işletmek üzere iktisadi işletme kurduğunu ve çalışmalara başladığını anlatan Karaçelik, üniversitenin malzeme ve lojistik desteğe ihtiyacı olduğunu, bu anlamda da sıkıntı çektiğini dile getirdi.

Karaçelik, Turizm sezonunun başladığı bu günlerde gerek Dalyan’daki turizm işletmecilerini, gerekse burayı ziyarete gelecek olan misafirleri zor durumda bırakmamak adına üniversite ile işbirliği içerisinde karar aldıklarının altını çizdi.

Karaçelik, “Biz bu kararımızda turizm sezonunun başlamasını göz önüne aldık. Esas olarak oranın özel işletmelerden ziyade kamu kurumlarıyla işletilmesini hedefledik. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nin kurduğu iktisadi işletmeye yardımcı olmak adına, burada kullanılan elimizdeki bütün malzemelerin 1 yıl süreyle bedelsiz olarak devretme kararı aldık” dedi.

Hiçbir maddi talepte bulunmadıklarını da ifade eden Karaçelik, “bizim temin ettiğimiz malzemeler kullanılacak, sarf malzemeleri ise üniversite tarafından karşılanacak. Tabi ki rektörlüğümüz bir para kazanacaksa mutlaka Ortaca ve Dalyan bölgesinde turizme katkı amaçlı bazı yatırımları yapacaktır diye düşünüyorum. Kendilerinin de ifadeleri bu yönde” diye konuştu.

Karaçelik, plajda görev yapacak personel ile ilgili de Ortaca Belediyesi’nin kuruluşu olan DALBEL’de tecrübeli elemanların olduğunu, bunların değerlendirilmesi konusunda da teklifte bulunduklarını sözlerine ekledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.