Ana Sayfa Gündem İyi ki varsınız HAYDOS ekibi…

İyi ki varsınız HAYDOS ekibi…

0
601

İyi ki varsınız HAYDOS ekibi…

Barınakta sahipleri tarafından sokağa terk edilen yaklaşık 800 köpek ve 250 civarında kediye 24 saat aralıksız bakan Hayvan Dostları Derneği (HAYDOS) görevlileri bir an olsun boş durmuyor.

Ortaca, Dalaman, Köyceğiz ve Fethiye’den gelen yaralanmadan, sokağa terk edilen, işkence görenden aç bırakılan hayvanların olduğu ihbarlara koşan ekip son işini de başarıyla tamamladı. Sahipleri tarafından kullanıldıktan sonra kaderine terk edilen, at, eşek, katır da bakılması gereken sahipsiz hayvanlar arasına giriyor, bilinçsizce vurulan yaban kuşları ve tuzaklara düşürülen yaban hayvanları da.

Ortaca şehir merkezinde bir aracın motor bölümüne yavru kedi girdiği yönünde ihbar alan Hayvan Dostları Derneği (HAYDOS) başkanı Türkan Dağdelen, işini gücünü bırakıp ekiple birlikte yola koyuldu.

Hayvan Dostları Derneği (HAYDOS) başkanı Türkan Dağdelen sıcağın altında bugün ki yaptığı çalışmanın mutluluğunu şu sözlerle paylaştı;

İhbarlara, Hasta Hayvan Ambulansı ile veterinerimiz Mustafa Cihan veya yardımcısı veteriner teknikeri Bekir Karakartal ile yetişiyoruz. Bazen, Ersin Özyer ile, bazen Tahir Taşdemir ile. Mustafa Özdemir de katılıyor, Zekayi Gümüş de. Eşref Gökçeoğlu da bizimle koşturuyor, Ercan Demircioğlu da, Süleyman Gebeş de. Hepimiz bir can dosta daha nasıl yardımcı oluruz onun peşindeyiz.

Bu gün ki ihbara Ersin Özyer arkadaşımızla yetiştik. Görevimiz, 45 derecede bir aracın kaputundan yavru kedi kurtarmak. Görgü tanıkları, köpeklerin kovalaması sonucu minik kedinin aracın motor kısmına kaçtığını söylediler. Şaşkın yavruyu sonunda aldık ama tabiri caizse, imanımız gevredi. Piştik, kızardık. Hoş içimizde en çok pişen, kızaran Ersin Özyer idi. Ekibimizle bir işi daha başarıyla yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yağmur çamur demeden, sıcak soğuk demeden. Hafta sonu tatili, bayram izni demeden her ihbara yetişmeye çalışan tüm ekibimize teşekkür ediyorum”

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.