İsrail, Köyceğiz’de protesto edildi

0
417
İsrail, Köyceğiz’de protesto edildi

İsrail, Köyceğiz’de protesto edildi

Köyceğiz Hamdibey merkez camisinde kılınan Cuma namazınn ardından toplanan vatandaşlar basın açıklaması yaparak İsrail’i kınadılar.

Kucaklarında çocuklarıyla gelen vatandaşlar sloganlar atarak İsrail’in Gazzeye saldırısını protesto ettiler. Protestoculara Köyceğiz belediye başkanı Kamil Ceylan da destek verdi.

Memur-Sen Muğla İl Başkanı Hasan Demirtaş yaptığı açıklamada“Gazzeli mazlumlarımız için direnmek, insanlığı dirilişe çağırmak, onlarla dayanışmak ve acılarını paylaşmak için meydanlardayız. Korsan ve katil İsrail’in insanlık dışı saldırıları mübarek ramazan ayında azalmadı, arttı. İsrail öldürmeye, yok etmeye, çocuk, kadın, hatta bebek demeden hunharca katletmeye doymuyor. İsrail, kan kusmaya vahşet uygulamaya, insanlıkla arasındaki mesafetyi açmaya devam ediyor” dedi.

Filisitin’i devlet olarak tanımayanlar, İsrail’in eylemlerini de vahşet olarak tanımlamaya yanaşmıyor diyen Demirtaş, “İşte Filistin bu yüzden soykırımı yaşıyor. Filistinliler bu yüzden çocuklarına, yeni doğan bebeklerine doyamıyor. Biz biliyoruz ki İsrail mutlaka yaptıklarının hesabını verecek. İisrail’in eli kanlı boynu kravatlı katil şahsiyetleri mutlaka sanık kürsüsüne çıkacak” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.