İşletmelere “Hijyen bayrağı”

0
470

İşletmelere “Hijyen bayrağı”

Ortaca Belediyesi tarafından “Hijyen Ortaca” sloganı ile başlatılan proje kapsamında, yapılan denetim ve eğitimlerde belirlenen şartları yerine getiren işletmelere “Hijyen Belgesi ve Hijyen Bayrağı” verildi. Ortaca’da çeyrek asırdır faaliyet gösteren Roma Dondurma ve Pastanesi hijyen belgesi almaya hak kazandı.

İşletmelerin hijyen şartlarının iyileştirilmesini amaçlayan proje kapsamında Ortaca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü bünyesinde Gıda Mühendisi ve zabıta personelinden oluşan komisyon kuruldu. İşyerleri 3 defa gıda güvenliği ön şartları konusunda eğitim ve denetimden geçirildi.

Roma Dondurma ve Pastanesi işletmecisi Atilla Kaplan, “Pastanemize, bize bu belgeyi veren belediyemize teşekkür ediyoruz. Çalışma arkadaşlarımızı da kutluyorum. Bu belge çeyrek asırdır sürdürdüğümüz hizmetin taçlandırılmasıdır. Bizi tercih ederek Muğla’nın dört bir yanından tavsiye ile gelen değerli müşterilerimiz içiniz, kalbiniz rahat bir şekilde ürünlerimizi tüketebilirsiniz” dedi.

Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik, gıdaların halka sağlıklı bir şekilde ulaşması için diğer kurumların yanı sıra belediyelere de büyük görevler düştüğünü, Ortaca Belediyesi’nin de bu bilinçle projeler yürüttüğünü söyledi.

Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik, “Sağlıklı bireyler olabilmenin en önemli koşulu hijyenik ve sağlıklı gıda tüketebilmekten geçmektedir. Ortaca halkının da güvenli ve sağlıklı gıda tüketebilmesini sağlamak amacıyla, tüm dünyada kabul görmüş bir sistem olan ISO 22000 kriterlerine uygun Hijyen Ortaca projesini hazırladık. Hijyen Ortaca projesi ile amacımız Ortaca halkının ve ilçemize gelen misafirlerimizin, ilçemiz sınırlarındaki tüm işletmelerde gönül rahatlığıyla yiyip içebilmesi ve esnafımıza da güzel hizmet sunabilmenin huzurunu yaşatmaktır. Bu sertifika halkımız için bir güven olurken esnafımız için de bir ayrıcalık olacaktır. Hayata geçirdiğimiz proje halkımız ve işletmelerin desteği ile daha başarılı olacaktır” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.