0
914

İnsanlığın duvarın dibine çöktüğü an…

 

Evde Sağlık Hizmetleri adı altında, Ortaca Devlet Hastanesinde 4 adet, Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Ortaca’da konuşlandırdığı 2 adet, 112’ye ait 2 adet Ambulans olmasına rağmen yerde 4 saat yatan şahsı almaya Zabıtalarla kamyonet geldi.

 

 

Edinilen bilgilere göre, Ortaca Devlet Hastanesi acil servisine 45 yaşındaki A.A. kolonya içtiği gerekçesiyle tedavi için getirildi. Yapılan ilk müdahalenin ardından bir süre hastanede kalan A.A. taburcu edildi.

-Duvarın dibine çöktü kaldı, ambulans yerine kamyonet geldi

 

Hastaneden ayrılan A.A. hastane duvarının dibine çöktü kaldı. Bir süre sonra hastane duvarının dibinde yatan birini gören vatandaşlar, Ortaca Devlet Hastanesindeki görevlilere, 112’ye ve emniyet ekiplerine haber verdi.

Vatandaşlar hiçbir sağlık ekibinin A.A.’yı almaya gelmediğini söyledi. Yapılan görüşmelerden sonra Ortaca Zabıta ekipleri A.A.’yı almaya kamyonetle geldi.

Vatandaşlardan gelen tepkiler üzerine kamyonete alınmayan A.A. Ortaca Devlet Hastanesi’nden getirilen sedyeye alınarak hastaneye götürüldü.

 

-Sokak hayvanlarının bile özel ambulansı var

Evde Sağlık Hizmetleri adı altında, Ortaca Devlet Hastanesinde 4 adet, Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Ortaca’da konuşlandırdığı 2 adet, 112’ye ait 2 adet Ambulans olmasına rağmen yerde 4 saat yatan şahsı almaya Kamyonetin gelmesi vatandaşlardan tepki gördü.

Osman Arcı, “Bu araçlar ne işe yarıyor, sorsanız 24 saat çalışıyorlardır. Sokak hayvanlarının dahi özel ambulansı var. Baygın bir şekilde yatan biri için kamyonetle almaya geldiler. Ortaca Devlet Hastanesi ya da Muğla Büyükşehir Belediyesi Sağlık ekipleri hangi gerekçeyle gelmediler bilmiyorum ama insan hayatı bu kadar ucuz mu?” diyerek tepki gösterdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.