“İnce”ye destek, “ücretli Göcek tüneli”ne tepki

0
2002
“İnce”ye destek, “ücretli Göcek tüneli”ne tepki

Cumhuriyet Halk Partisi Dalaman İlçe Örgütü, Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’ye destek için banka hesabına para yatırdı. Milletvekili adayları için çalışmalara başladı.

CHP Dalaman İlçe Başkanı Kamil Ayhan Öner yaptığı açıklamada, partililerin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’ye karınca kararınca maddi destek verdiklerini söyledi. Öner, Devlet tarafından yaptırılan ve ücret karşılığında kullanıma açılan ikinci Göcek tüneli için de “Hani söz verilmişti ücretsiz olacaktı. Söz verenler sözünü tutsun, Göcek tünelinin ücretsiz olmasını talep ediyoruz” dedi.

-Cumhurbaşkanı adayı “İnce”ye destek

CHP Dalaman İlçe Başkanı Kamil Ayhan Öner, “Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce’nin çağrısı üzerine destek olmak için örgütümüzle birlikte Dalaman İş Bankası Şubesine giderek karınca kararınca desteğimizi verdik. Katkısı olan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum, Muharrem İnce’ye başarılar diliyorum” dedi.

CHP’nin milletvekili adaylarının da belirlendiğine değinen Kamil Ayhan Öner, “Muğla’daki 7 kişilik listede Mürsel Alban, Suat Özcan, Burak Erbay, Süleyman Girgin, İbrahim Ertürk, Emine Yenilmez Aydemir ve Yamaç Kaya yer alıyor. Biz partililer olarak seçim tarihi açıklanır açıklanmaz çalışmalara başladık. Milletvekili adaylarımız da belirlendi.  Tüm partililerimizle birlikte 24 Haziran’a kadar çalışacağız. Ülkemize ve milletimize hayırlı olsun” diye konuştu.

-“Hani ücretsiz olacaktı

Göcek tünelinin yanına devlet tarafından ikincisi yapılan tünelin ücret karşılığında faaliyete geçtiğine de değinen CHP Dalaman İlçe Başkanı Kamil Ayhan Öner, “Devletin yapmış olduğu Göcek tüneli özel firmanın yaptığı ücretli tünele bakım yapılıyor bahanesiyle özel sektöre kıyak çekmek için yine ücrete tabi olarak faaliyete geçti. Daha düne kadar tamamlanmadı denilerek hizmete açılmayan tünel nasıl oldu da trafiğe açıldı. Tünelin daha önceden tamamlandığı herkes tarafından biliniyor. Hani söz verilmişti ücretsiz olacaktı. Bu uygulama devlet eliyle vatandaşın nasıl sömürüldüğüne örnektir. Söz verenler sözünü tutsun, Göcek tünelinin ücretsiz olmasını talep ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Güngör Çoban

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.