İkinci tünelde 20. metreye ulaşıldı

0
412
İkinci tünelde 20. metreye ulaşıldı

İkinci tünelde 20. metreye ulaşıldı

Muğla-Antalya karayolunu birbirine bağlayan Dalaman-Göcek mevkisine yapılan ikinci tünelde çalışmalar devam ediyor. Yaklaşık 1 kilometre uzunlukta olacak olan yeni tünelin Dalaman bölümünde 20 metrelik derinliğe ulaşıldı.

Tamamen Karayolları Genel Müdürlüğünün öz kaynaklarından yapılacak olan Tünel ve yol çalışmaları  800 takvim gününde bitirilmesi planlanıyor. Yeni tünel 150 milyon liraya mal olacak.

-Çalışmalar devam ediyor

Göcek-Dalaman istikametinde gidiş yönünü rahatlatacak olan Göcek tünelinde Ağustos ayında başlayan çalışmalar devam ediyor. Tünelin Dalaman bölümünde 20 metrelik mesafe açıldı. Çalışmaların aralıksız sürdüğünü söyleyen şantiye yetkilileri tünelde göçük meydana geldi veya sorun var gibi söylentilerin asılsız olduğunu söylediler.

-Geçişler parasız olacak

İkinci tünelin çalışmalarını yerinde inceleyen Ak Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa, İkinci tünelden geçişin muhtemelen parasız olacağını söylemişti.

Boğa “Paralımı yoksa parasız mı konusu mevcut paralı işletmeyle bu işletme arasındaki durum değerlendirilecek. Muhtemelen parasız olacak. Çünkü bu tüneli karayolları açtığı için parasız olacak.  Diğer tarafın parası da müteahhidimizi idare edecek mi etmeyecek mi onunla ilgili hukuki süreç devam ediyor. Onun değerlendirmesi o zaman yapılacak. Bütün bunlara rağmen tünelin çalışması süresince tünelden geçmek istemeyen hemşerilerimiz ve misafirlerimiz için üstteki yolunda bugünkü karayollarının tekniği neyi gerektiriyorsa, 2013 yılının son çeyreği olarak neyi gerektiriyorsa o düzeyde bir rahatlatma ve genişletme yapılacak” demişti.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.