İÇME SUYU SORUNU ÇÖZÜLÜYOR

0
479
İÇME SUYU SORUNU ÇÖZÜLÜYOR

İÇME SUYU SORUNU ÇÖZÜLÜYOR

Dalaman ilçesine bağlı Kargınkürü köyü içme suyu tesisi yapım işi ihalesi Dalaman Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliğince 13.09.2013 Cuma günü yapılmış ve ihaleyi alan firma işin yapımına 01.10.2013 günü başladı.

Yaklaşık 2.5 ayda tamamlanması planlanan iş için Dalaman Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliğince 87 bin 800 lira harcama yapılacak.

Projenin tamamlanmasıyla daha önce gündeme gelen Afet Evleri mevkisindeki Konakyanı mahallesinde yaşayan 13 aile özellikle yaz aylarında yaşadıkları su sıkıntısı giderilmiş olacak.

Burada yaşayan aileler özellikle yaz aylarında temizlik, banyo ve diğer ihtiyaçları için kullanacağı su Dalaman belediyesinin itfaiye araçları tarafından getirilerek karşılanıyor. Köylüler içme suyunu ise satın aldıkları damacana sularla ve kaynak sularıyla gideriyorlardı.

Dalaman Kaymakamı Yılmaz Şimşek yaptığı açıklamada; “İçme suyu tesis yapımının tamamlanmasıyla birlikte, Kargınkürü köyünde yaşayan vatandaşlarımızın içme suyundan kaynaklanan sıkıntıları, uzun vadeli giderilmiş olacaktır” dedi.

Ömer Kundakçı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.