HÜRPEDAL ORTACA BİSİKLET FESTİVALİ

0
508
HÜRPEDAL ORTACA BİSİKLET FESTİVALİ

HÜRPEDAL ORTACA BİSİKLET FESTİVALİ

 

omr_0036

 

1.Hürpedal Ortaca Bisiklet Festivali Ortaca Belediyesi Kent Konseyi ve Hürpedal Bisiklet Topluluğu’nun organizasyonuyla yapıldı.

 

1.Hürpedal Ortaca Bisiklet Festivali’ne aralarında ferdi ve bisiklet topluluklarının da bulunduğu 20 ilden 200 civarında bisikletçi katıldı.

Tura çıkan bisikletçilere güzergah ve yol hakkında bilgiler verildi. Bisikletleri arıza yapan bisikletçilere turda görevli ekipler tarafından yardım edildi.

Ortaca Cumhuriyet meydanından Kaymakam Fatih Ürkmezer, Belediye Başkanı Hasan Karaçelik, Belediye başkan vekili Mehmet Ali Avcı ve vatandaşlar tarafından uğurlanan bisikletçiler program kapsamında Sarıgerme, Güzelyurt, Eskiköy, Mergenli, Gökbel, Okçular, Dalyan, İztuzu, Sulungur gölü çevresinde, Kaunos ve Sultaniye güzergahlarında doğal ve tarihi güzellikler arasında pedal bastılar.

Serbest zamanlarında ise, Ortaca, Dalaman ve Köyceğiz ilçelerini ve çevresini gezme imkanı buldular.

 

Organizasyon sorumlusu Turan Bulut, ”1.Hür Pedal Ortaca Bisiklet festivalinde Ortaca Belediyesi ve sponsorlar bize destek verdi. Türkiye’nin değişik illerinden 200 kişilik bir katılımcımız oldu. Katılımcılarımızla belirlediğimiz rotalarda güzel bir zaman geçirdik. Alternatif turizm olarak bisikleti öne çıkarmaya çalıştık. Arkadaşlarımız da gittikleri yerlerde ilçemizi Ortaca’yı, Sarıgerme’yi, Dalyan’ı, Sultaniye Kaplıcalarını, İztuzu’nu tanıtacaklar ve buradaki turizm sektörüne faydalı olacaktır diye düşünüyoruz” dedi.

 

Organizasyon komitesi üyesi Sevgi Kirşakise, “Bizim ilk etkinliğimiz ve beklediğimizin çok çok üstünde çok güzel bir katılım var. Kadınlar çok ilgi gösterdi. İstanbul, Ankara, Tekirdağ, Malatya’dan Türkiye’nin her yerinden katılımcılar var. Amaç bölgeyi daha çok tanıtmak. Katılımcılardan da gelen istek üzerine yılda iki kez yapmayı planlıyoruz” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.