Hurdacıya bırakılan felçli kadına devlet sahip çıktı

0
486
Hurdacıya bırakılan felçli kadına devlet sahip çıktı

Hurdacıya bırakılan felçli kadına devlet sahip çıktı

Ortaca’da kızı ve damadı tarafından yaklaşık 7 ay önce komşularına emanet edilen felçli kadına devlet sahip çıktı. Hurdacılık yaparak geçimini sağlayan Şevki Erdoğan 58 yaşındaki felçli Zeynep Göktaş’ın yaklaşık 7 ay önce kendisine kızı ve damadı tarafından emanet edildiğini söyledi.

-İki günlüğüne bıraktılar 7 ay oldu

Komşularının böbreklerinden rahatsız olduklarını söyleyerek hastaneye gidip geldiklerini anlatan Erdoğan, “Bir süre hastaneye gidip geldiler. Daha sonra bana, Zeynep hanım seninle birlikte iki-üç gün kalsın biz geldiğimizde alacağız dediler. Gidiş o gidiş. Gittikleri günden bu yana ona ben bakıyorum. Ben kıt kanaat geçinen bir insanım. Bu şekilde geçinmeye çalışıyoruz. Hiçbir yerden yardım almıyoruz. Zeynep hanımı kimseye vermem, ölünceye kadar ona bakacağım” dedi.

-Devlet sahip çıktı

Zeynep Göktaş’ın yaşadığı sıkıntıdan haberdar olan Ortaca Kaymakamı Hüseyin Yılmaz ise Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin konuyu araştırdığını söyledi.

Göktaş’ın yakınlarının tespit edildiğini belirten Yılmaz, “Kadın yatalak ve konuşamıyor. Çocuklarıyla görüştük, anneleriyle ilgilenmek istemediler. Şu anda bakan birisi var. Onun yanında kalmak istiyorsa yardım yapmaya devam edeceğiz. Kalmak istemezse Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü yetkilileriyle görüştük. Onların bünyesinde bakımı devam edecek. Göktaş, bundan sonra kontrolümüzde olacak” diye konuştu.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.