“hizmet etmek için adayım”

0
417
“hizmet etmek için adayım”

Merkez Mahalle Muhtar adayı Mustafa Kemal Yaman;

“hizmet etmek için adayım”

Haber/Foto : Güngör ÇOBAN

Dalaman Merkez mahallesi muhtarı Mustafa Kemal Yaman, PTT karşısındaki muhtarlık ofisinde seçmen sandık kağıtlarının dağıtımında vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaştı.

Yaman, 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan seçimlerde  de Merkez mahallesi sakinlerinden tam destek aldı.

-Vaat ederken dikkatli olunmalı

Dalaman Merkez Mahallesi muhtarlığını 5 yıldır  yapan Mustafa Kemal Yaman, ”Muhtar adayları seçim çalışmalarında seçmenlerine vaat ve beyanları verirken dikkatli olmalıdırlar” dedi.

Merkez mahallesinde yeniden aday olan Mustafa Kemal Yaman yaptığı açıklamada, “30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan seçimlerde muhtar adayı olan arkadaşların seçim çalışmalarında seçmenlerine Milletvekili ve Belediye Başkan adaylarının verdikleri vaat ve beyanların aynısını vermekten kaçınmaları gerekir. Çünkü muhtarların yetkileri bellidir” diye konuştu. 

Yaman, ”Mahalle muhtarlarının en büyük görevlerinden biri Devletine olan bağlılığını gösterip, gönülden  güler yüzlü hizmet etmektir, mahallenin güvenini ve huzurunu sağlayarak kardeşçe yaşanmasını sağlamaktır. Ben bunu muhtarlık görevini yaptığım 5 yıldır hep başardım. Kendi mahallemde hiç kimseye ayırım yapmadım. Merkez mahallesinde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı tespit edip her ay evlerini dolaşarak sorunları ile bizzat ilgilendim. Yapamadığım ve aşamadığım sorunları her zaman ilgili makamlara ileterek sorunların çözümünde gayret gösterdim”

-Vatandaşlarımız tekrar aday olmamı istedi

Yeniden adaylık konusunda mahalle sakinlerinden istek geldiğini ifade eden Mustafa Kemal Yaman “Muhtarlık yaptığım süre boyunca her zaman yanımda olan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Mahallemi ve halkımı çok sevdiğim için daha çok hizmet vermek adına mahalle halkının ısrarını kırmayıp yeniden aday oldum. Vatandaşlarımızdan bana sahip çıkıp 30 Mart’ta yapılacak muhtarlık seçimlerinde destek vermelerini istiyorum, saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.