Hırsızlar yanlış kasayı çaldı

0
497
Hırsızlar yanlış kasayı çaldı
işyeri sahibi

Hırsızlar yanlış kasayı çaldı

Ortaca’nın Dalyan beldesi Maraş mahallesi Sulungur
caddesinde mahallenin muhtarı Tahsin Keçeci’ye ait markete giren hırsızlar, raflarda ve stokta bulunan sigara, 6 şişe yabancı marka içki, çekmecede bulunan bozuk para ve bilgisayar kasasını alarak kayıplara karıştı. Girdikleri markette güvenlik kameraları tarafından kaydedildiğini farkeden hırsızlar markette bulunan bilgisayar kasasını da çaldılar.

Yaklaşık 35 bin lira değerindeki malları alan görüntülerde de 2 kişi olduğu görülen ve marketin içerisinde 40 dakikaya yakın zaman geçiren kar maskeli hırsızlar güvenlik güçleri tarafından her yerde aranıyor.

-Yanlış kasayı götürdüler

İş yeri sahibi Tahsin Keçeci, hırsızların çok sakin olduğunu içeriye girdiklerinde kameralara aldırış etmeden malzemeleri çaldıklarını söyledi.

Yaklaşık 35 bin lira zararı olduğunu kaydeden Keçeci,
“Hırsızlar kameralar tarafından kaydedildikleri için bilgisayar kasasını almışlar. Görüntülerin o kasada olduğunu düşünmüşler. Kamera kayıtları başka bilgisayara kaydediliyor. Görüntüleri Jandarma ekiplerine teslim ettik. Kriminal Laboratuvarda incelenecek. Umarım yakalanırlar. Bu işin peşini bırakmayacağım. Görüntülerdeki kişilerin fotoğraflarını afiş yaptırıp her yerde sergileyeceğim ” dedi.

-Saniye saniye görüntülendiler

Görüntülerde, iş yerine ön kapıdan girmek için bir süre uğraşan ellerinde eldiven ve kar maskeli hırsızlar bunu başaramayınca arka kapıdan içeriye giriyorlar. Kasanın yanındaki sigara paketlerini ve stoklarda bulunan sigara kolilerini alan hırsızlar bir miktar da içki alıyor. Bir kişi ise bilgisayar kasasını söküyor ve olay yerinden uzaklaşıyorlar. Gece saat 03.00 sularında başlayan hırsızlık girişimi kamera kayıtlarına göre yaklaşık 40 dakika sürüyor.

Ömer Kundakçı

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.