“Hiçbir Teşekkür Bu Kadar Anlamlı Olmamıştı”

0
972

“Hiçbir Teşekkür Bu Kadar Anlamlı Olmamıştı”

Geçtiğimiz yıl Fethiye’nin Göcek mahallesinde Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri tarafından baygın vaziyette bulunan yavru Yeşil Deniz kaplumbağasına suni teneffüs ve masaj yaparak hayata döndüren DEKAMER’de gönüllü genç veteriner Sude Çelik’in paylaştığı fotoğraf yürekleri ısıttı.

Çelik, Kıbrıs’ta görev yaptığı Deniz kaplumbağaları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde yaralı bir caretta caretta’ya müdahale etti. Tedavisi tamamlanan caretta caretta yüzgeciyle teşekkür edercesine genç veterinerin eline dokundu.

-“DOĞANIN TÜM VARLIKLARIYLA, DOSTÇA KALABİLMEK EN GÜZELİ”

Veteriner Sude Çelik, yaptığı paylaşımda, “Hiçbir teşekkür bu kadar anlamlı olmamıştı, hiç biri bu kadar dokunmamıştı içime. Ne çok hayata dokunuyoruz, ne çokları da bizim hayatlarımıza… Can, cana huzur vermeli. Onlarca zulümden, insanlığımızdan şaştığımız onca davranıştan uzak, doğanın tüm varlıklarıyla, varoluşuyla barış içinde kalabilmek en dostçası, en güzeli” dedi.

-“KAPLUMBAĞAYA HAYAT ÖPÜCÜĞÜ”

Hayvanları çok seven Sude Çelik, geçtiğimiz yıl Fethiye’nin Göcek mahallesinde Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri tarafından baygın vaziyette bulunan 7-8 yaşlarındaki yavru Yeşil Deniz kaplumbağasına “hayat öpücüğü” vererek yaşama döndürmüştü.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.