Hedefimiz Olimpiyat barajı

0
407
Hedefimiz Olimpiyat barajı

Hedefimiz Olimpiyat barajı

 

Köyceğiz Gölü’nde düzenlenen seçmelere yaklaşık 150 sporcuyla 90’ın üzerinde ekip katıldı.

 

Türkiye Kürek Federasyonu Başkan Yardımcısı Ozan Bayülken, yaptığı açıklamada, milli takım için kinci testi yatıklarını ve 15-20 kişilik bir milli takım oluşturduklarını söyledi.

Milli takım için Köyceğiz’de ikinci testi gerçekleştirdiklerini anlatan Bayülken, “Şubat sonunda son seçmeleri yapıp uluslararası yarışlara hazırlanacağız” dedi.

Nisan’da yapılacak olan Türkiye Şampiyonası’nın ardından milli takıma daha geniş bir alan kalacağını dile getiren Bayülken şunları kaydetti:

“Şimdiye kadar kürek milli takımının olimpiyat barajını aşmayı başaramadı. Bu sezon bizim için çok önemli. Dünya Şampiyonasında ilk 11’e girerek Olimpiyat barajını geçmek istiyoruz. Şu anda umut verici dereceler elde ediyoruz. İnşallah bu dereceleri Ağustos’a kadar taşıyıp en az bir ekiple, mümkün olursa üç ekiple barajı geçerek olimpiyatlarda ülkemizi temsil etmek istiyoruz.”

Bayülken, Mayıs’ta yapılacak olan gençler ve büyükler Avrupa Şampiyonası ile sezon başlayacağını, Temmuz’da 23 yaş altı Dünya şampiyonasında da madalya almayı hedeflediklerini ifade etti.

Milli takım kampı için yıllardır Fethiye’yi kullandıklarını, geçen yıldan itibaren de Köyceğiz’i kullanmaya başladıklarını belirten Bayülken, “Buradaki su spor için çok uygun. Köyceğiz’i tercih etmemiz için birinci sebebi, suda trafiğin ve rüzgarın olmaması. Türkiye Şampiyonasını da Köyceğiz’de yapma ihtimalimiz var. Bunun alt yapı çalışmalarını yapıyoruz. Eğer çalışmaları yetiştirebilirsek büyükler Türkiye Şampiyonasını da Köyceğiz’e taşımak istiyoruz” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.