HDP seçim bürosuna saldırı

0
478
HDP seçim bürosuna saldırı

HDP seçim bürosuna saldırı

ÖMER KUNDAKÇI 

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Ortaca İlçe Örgütü ve seçim bürosuna kimliği belirsiz kişi yada kişilerce sapanla misket atılarak camları kırıldı. Saldırı sırasında seçim bürosunda kimsenin bulunmadığı öğrenildi.

Olay sabah saatlerinde Ortaca Belediye başkan adayı Yusuf Uludağ ve partililerin Atatürk Bulvarı Cumhuriyet caddesi Belediye İş hanındaki seçim bürosuna gelmesiyle anlaşıldı. Büronun camlarının kırıldığını gören partililer durumu Ortaca İlçe Emniyet Müdürlüğüne bildirdi.

İlçe Emniyet Müdürlüğü Olay yeri ekipler çevrede inceleme yaptılar. Emniyet Müdürü Hakan Aşık da olay yerine gelerek bilgi aldı. olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

Olayın kısa sürede aydınlatılmasını istediklerini açıklayan HDP Ortaca Belediye başkan adayı Yusuf Uludağ “Biz barışa, özgürlüğe, kardeşliğe ve emeğe saygılı bir partiyiz. Dün burada partimizin bayraklarını astık. herhalde buna tahammül edemeyen barış karşıtı, emek karşıtı, insanlık karşıtı olan birileri tarafından partimize bu gece cam bilye ile bir saldırı olmuştur. Ne ile yapıldığını bilmiyoruz. Bu saldırıyı şiddetle kınıyorum. Bunu insanlığa yapılan bir saldırı olarak değerlendiriyorum. Emniyet güçleri şu anda gerekli işlemleri araştırmaları yapıyorlar. Umarım emniyet güçleri bunun faillerini bulur. Ortaca’da bir daha böyle eylemin olmaması için gerekeni yaparlar. Güveniyoruz, İnanıyoruz.Bunun da şiddetle karşısında olduğumuzu ve kınadığımızı da bildirmek istiyorum” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.